Nový primátor Trenčína zložil sľub

21. 12. 2010

Richard Rybníček sa na ustanovujúcom zastupiteľstve oficiálne ujal funkcie primátora mesta Trenčín. Sľub do rúk nového primátora zložili aj zvolení poslanci.  Vôľa väčšiny Trenčanov prejavená v komunálnych voľbách sa stala skutočnosťou.


 


Ustanovujúce mestské zastupiteľstvo otvoril 21. decembra 2010 odchádzajúci primátor Branislav Celler, ktorý vyzval podpredsedu mestskej volebnej komisie Viliama Hubinského, aby predniesol správu o výsledkoch komunálnych volieb. V nich zvíťazil s výrazným náskokom pred ďalšími štyrmi kandidátmi na post primátora nezávislý Richard Rybníček. Získal 14 607 hlasov voličov. Účasť voličov na voľbách v Trenčíne dosiahla 44,88 %.


Richard Rybníček slávnostne zložil sľub primátora nášho mesta, prevzal si mestské insígnie od B.Cellera a od tohto momentu i vedenie mestského zastupiteľstva.


„Je to vážna, ťažká i radostná chvíľa, ale najmä veľká zodpovednosť,“ – prihovoril sa novému poslaneckému zboru mesta Trenčín Richard Rybníček, ktorý chce pokračovať vo všetkom dobrom, čo predchádzajúce vedenie mesta urobilo, ale zároveň uviedol, že sú veci, ktoré treba zmeniť. „Jednou z nich je komunikácia s občanmi. Boli  sme zvolení, aby sme im slúžili, boli im verní. Aby sme naplnili naše sľuby. Verím, že na to budeme myslieť každý deň. Toto nebude one man show. Toto bude spolupráca s mestskými poslancami, ale aj s Trenčianskym samosprávnym krajom, poslancami NR SR, vládou, ale aj ostatnými mestami,“ – zdôraznil nový primátor Trenčína.


Richard Rybníček chce v Trenčíne zaviesť transparentnú, otvorenú samosprávu. Chce, aby úrad slúžil ľuďom, aby bol efektívny a praktický. „Počet hlasov, ktorý som od Trenčanov získal vo voľbách, je neuveriteľne zaväzujúci. Ďakujem voličom, ďakujem svojej rodine, ďakujem svojmu otcovi a Bohu.“


Na ustanovujúcom MsZ zložili sľub do rúk nového primátora aj zvolení poslanci. Väčšinu v 25-člennom mestskom zastupiteľstve bude mať strana Smer-SD, ktorá získala 13 kresiel. Po dvoch poslancoch bude mať koalícia SDKÚ-DS – Most-Híd a koalícia KDH – ĽS-HZDS, po jednom strany SaS, SNS a Paliho Kapurková, veselá politická strana. Do mestského zastupiteľstva sa dostali aj piati nezávislí kandidáti.


Nové trenčianske zastupiteľstvo pozdravila aj poslankyňa NR SR Magda Košútová. „Blahoželám Vám všetkým a prajem Vám úspešnú spoluprácu tak, aby ste boli ako jeden orchester.“


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!