Nové On-line web kamery na webovej stránke

12. 9. 2006

          Na oficiálnej webovej stránke Mesta Trenčín www.trencin.sk je verejne prístupná on-line webkamera, ktorá monitoruje priestory Mierového námestia a Dolnej brány pod Mestskou vežou. Je umiestnená na budove mestského úradu a jej prostredníctvom si môže každý z hocijakej časti zemegule pozrieť aktuálnu situáciu v meste v snímaných priestoroch. Jedinou podmienkou je prístup na internet.


          Vzhľadom na jej pomerne veľkú popularitu a záujem sa Mesto Trenčín rozhodlo rozšíriť počet web kamier, umiestnených na webe o ďalšie tri. Kamery, približujúce aj iné atraktívne lokality, sú už nainštalované.


          Jedna kamera bude monitorovať Štúrovo námestie, druhá je umiestnená na stĺpe umelého osvetlenia mestského futbalového štadióna a bude snímať hlavne panoramatické časti mesta. Tretia kamera je nainštalovaná na hrade a bude z nej možné snímať panorámu mesta i priestory na hrade a hradnom dvore.


          V súčasnosti pracujeme na rozšírení našej webovej stránky sekcie on-line kamera o tieto pohľady a technicky sa pripravuje zabezpečenie prenosu dát na web. Do prevádzky budú uvedené pravdepodobne tento týždeň, najneskôr však do 22. septembra. Vzhľadom na náročnosť objemu prenesených údajov a aktuálnych technických možností rýchlosti pripojenia na internet na strane prevádzkovateľa i koncového užívateľa je pomerne technicky i finančne náročné zabezpečiť priamy on-line nepretržitý prenos, takže obrázky budú zatiaľ snímané v niekoľkosekundových intervaloch.+ Jedna z  kamier je nainštalovaná na Trenčianskom hrade a bude z nej možné snímať panorámu mesta i priestory na hrade a hradnom dvore.


 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!