Nová služba – celoročný bezplatný zber elektroodpadu

7. 6. 2019

Ušetrite si miesto v pivnici alebo garáži na niečo užitočnejšie, ako sú staré spotrebiče. Nepotrebnú práčku, chladničku či mikrovlnku vám bezplatne odvezú z adresy vášho bydliska. Stačí si službu objednať. K pravidelnému jarnému a jesennému zberu elektrospotrebičov sa od 8. júna 2019 v našom meste pridá aj celoročný zber veľkých a ťažkých spotrebičov zo skupiny tzv. bielej techniky.

Práve tieto spotrebiče majú ľudia zvyčajne problém naložiť do svojho auta a zaviezť na zberný dvor. Obyvatelia sa tak budú môcť pohodlne zbaviť napríklad chladničiek, mrazničiek, umývačiek riadu, práčok, sušičiek, sporákov, rúr ale aj varných dosiek, mobilných klimatizácií, radiátorov, ohrievačov, mikrovlniek či vysávačov. Ak nahlásia do zberu aspoň 1 väčší spotrebič, spolu s ním mu odvezú aj iné menšie spotrebiče.

Ako si službu objednať?

Občania sa budú môcť nahlasovať cez internetovú stránku www.zberelektroodpadu.sk. V sekcii „Objednať“ si vyberú mesto Trenčín a tam nájdu najbližšie termíny zberu. V online objednávke treba poskytnúť údaje o type a množstve spotrebičov, ktoré potrebujete odviezť a vaše kontaktné údaje.

Najbližší termín zberu veľkých spotrebičov je v sobotu 8. júna 2019 od 8.00 do 12.00.

V deň zberu odpadu vyložte vaše staré spotrebiče do vchodu bytovky alebo za bránu domu a zabezpečte, aby ich niekto pri príchode pracovníkom Envidomu odovzdal. Je dôležité, aby ste ich nevykladali na ulicu. Mohli by sa k nim tak dostať nelegálni zberači, ktorí ich nezrecyklujú, len rozoberú na hodnotné súčiastky a zvyšok rozobraného spotrebiča porozhadzujú po okolí.

Záujem o zber elektroodpadu nahláste čo najskôr. Termíny sú dopĺňané priebežne. Objednávanie sa uzatvára 2 dni pred konaním zberu, aby sa mohla naplánovať preprava. Odvoz zabezpečuje bezplatne zmluvný partner Mesta Trenčín združenie výrobcov elektrospotrebičov ENVIDOM, ktoré spotrebiče odvezie na ekologickú recykláciu.

Zber televízorov a monitorov sa týmto spôsobom nezabezpečuje. Odporúčame zaniesť ich na zberný dvor. Ten môžete tiež počas celého roka využiť pre všetok elektroodpad, v prípade, že nechcete čakať na termín mobilného zberu elektroodpadu a viete si elektroodpad na zberný dvor dopraviť svojpomocne. Mesto Trenčín bude naďalej organizovať jarný a jesenný zber elektroodpadu, ktorý občania poznali doteraz. Výhodným spôsobom ako sa ekologicky zbaviť nepotrebného spotrebiča je hneď pri kúpe nového využiť službu spätného zberu cez predajňu. Viac informácií o tom ako a prečo recyklovať elektroodpad nájdete aj na www.envidom.sk.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!