Nočné kúpanie na plavárni nebude

24. 7. 2007

          Na trenčianskej letnej plavárni na Mládežníckej ulici nie je a ani nebude možnosť nočného kúpania. Minulý týždeň počas extrémnych horúčav bola plaváreň s kapacitou 2000 ľudí každý deň úplne plná, vedúci plavárne Jozef BEREC uviedol, že podobný nával za 14 rokov ešte nezažil. Teplo bolo aj v noci. J. Berec však o zavedení nočného kúpania neuvažuje. Tvrdí, že počas extrémnych horúčav to nie je možné a keď sa ochladí, nie je o nočné kúpanie záujem.


          Počas extrémne teplých letných dní je návštevnosť plavárne veľmi vysoká, čo so sebou prináša zvýšené požiadavky na kvalitu vody. Pracovníci plavárne sa minulý týždeň preto rozhodli filtrovať bazény každú noc, proces trvá 12 hodín. Vyhli sa tak nutnosti odstaviť bazén, vypustiť ho a následne naplniť. Len napúšťanie podľa J. Bereca trvá 26 hodín. „Celkom 11 obrovských pieskových filtrov zachytí špinu a mastnotu. Každý deň sa pre množstvo vyplavenín dopĺňala štvrtina bazéna. Nočné kúpanie tak pre zachovanie požadovaných hygienických hodnôt nebolo možné,“ vysvetlil J. Berec.


          Trenčianska letná plaváreň je otvorená od 9.00 do 18.30 h, cez víkend do 19.00 h. Sú tam tri bazény, plavecký, rekreačný a detský. Do roku 2009 by plaváreň mala ešte stáť, potom ustúpi modernizácii železničnej trate. Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) ju už od mesta za 132 miliónov korún kúpili. Mesto vybuduje plaváreň minimálne s rovnakou kapacitou na trenčianskom Ostrove o niekoľko sto metrov ďalej. Nové kúpalisko by malo mať viac atrakcií, napríklad tobogan. Nebude však mať 50 metrový plavecký bazén. Predstavitelia mesta musia ešte doriešiť parkovanie, pretože Ostrov nie je dimenzovaný na návaly motorizovaných návštevníkov, ktorí budú chcieť mať auto čo najbližšie k vchodu.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!