Noc literatúry už budúci týždeň

17. 5. 2019

V stredu 22. mája 2019 sa Trenčín zapojí do európskeho projektu maratónu čítania na netradičných miestach. Súčasnú európsku literatúru naživo budete počuť v Kaviarni pod vežou, na pódiu Mierového námestia, v Centre pre rodinu a v Galérii M. A. Bazovského.  Vstup na všetky čítania je zdarma, k poslucháčom sa môžete pripojiť kdekoľvek.

Všetko sa začne o  18.00 v Kaviarni pod vežou na Sládkovičovej ulici 2 ukážkou z knihy Erica Vuillarda „Program dňa“ v podaní pesničkára a karikaturistu Ľubomíra Benkoviča. 

O 19.00 prečíta pesničkár Archívny chlapec na pódiu na Mierovom námestí, v prípade dažďa v KIC, úryvok z knihy Winfrieda G. Sebalda „Vysťahovalci“.

Za úryvkom z  „Priemerného indexu šťastia“ portugalského autora Davida Machada sa vyberieme do záhrady Centra pre rodinu na Farskej ulici 12, kde bude o 20.00 čítať hokejista Branko Radivojevič.

Maratón čítania ukončí v Galérii M. A. Bazovského na Palackého ulici 27 výtvarníčka a ilustrátorka Janka Danková. Pre všetkých milovníkov literatúry má pripravený o 21.00 úryvok z knihy Györgyho Dragomána „Hranica“. 

Noc-literatúry-2019-Trigon

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!