Nedajte si ujsť autogramiádu draftovaných hokejových talentov

25. 7. 2023

V sobotu 29. júla 2023 sa v trenčianskej Mestskej športovej hale od 14.00 do 16.00 hodiny uskutoční autogramiáda mladých hokejových talentov, ktorých si v nedávnom drafte vybrali kluby NHL. Nebude chýbať desiatka draftu Dalibor Dvorský, trenčiansky rodák a odchovanec Dukly Samuel Honzek či brankár Adam Gajan, ktorý žiaril na uplynulom svetovom šampionáte juniorov v Kanade. 

Kluby zámorskej NHL si v tohtoročnom drafte vybrali celkovo ôsmich slovenských hokejistov. Je to najvyšší počet od roku 2004, keď prešlo vstupným draftom desať hráčov spod Tatier. Sedem z ôsmich draftovaných hráčov vrátane Martina Mišiaka, Alexa Čiernika a Maroša Jedličku bude verejnosti k dispozícii v Trenčíne od 14.00 do 16.00. Následne sa presunú na Zimný štadión Pavla Demitru, kde si pozrú prípravný zápas pred štartom Hlinka Gretzky Cupu 2023 medzi slovenskou osemnástkou a elitným výberom USA. Chýbať bude len obranca Maxim Štrbák, ktorý sa v zámorí pripravuje na univerzitnú hokejovú cestu.

„Sme veľmi radi, že kluby NHL si v tohtoročnom drafte vybrali osem slovenských hokejistov. Chlapcom gratulujeme a želáme im, aby sa čo najskôr do NHL aj prebojovali. Všetci draftovaní chalani prešli našimi mládežníckymi reprezentáciami a reprezentovali Slovensko na majstrovstvách sveta či už do 20 alebo do 18 rokov. Veríme, že spolu s minuloročnými draftovanými hráčmi budú v rámci nastupujúcej mladej generácie ťahúňmi aj v mužskej reprezentácii a budú s ňou úspešní. Ich príbeh a doterajšia cesta môže byť inšpiratívna pre mnoho mladých a začínajúcich hokejistov. Pozývame ich, aby prišli v sobotu do Trenčína, stretli s našimi mladými talentmi a zároveň navštívili spolu s rodinami prípravný zápas našej osemnástky proti USA pred štartom Hlinka Gretzky Cupu,“ uviedol na margo pripravovaného podujatia prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan.

 

autogramiáda s logom mesta

Slováci draftovaní v roku 2023:

1. kolo, 10. miesto: St. Louis Blues – Dalibor Dvorský (ú)

1. kolo, 16. miesto: Calgary Flames – Samuel Honzek (ú)

2. kolo, 35. miesto: Chicago Blackhawks – Adam Gajan (b)

2. kolo, 45. miesto: Buffalo Sabres – Maxim Štrbák (o)

2. kolo, 55. miesto: Chicago Blackhawks – Martin Mišiak (ú)

3. kolo, 76. miesto: St. Louis Blues – Juraj Pekarčík (ú)

4. kolo, 120. miesto: Philadelphia Flyers – Alex Čiernik (ú)

8. kolo, 219. miesto: Colorado Avalanche – Maroš Jedlička (ú)

Autogramiádu draftovaných hráčov 2023 v Trenčíne organizuje Slovenský zväz ľadového hokeja v spolupráci s mestom Trenčín.

Užite si autogramiádu bez stresu 

Ak prídete do Trenčína autom, zaparkujte pri Mestskej krytej plavárni, kde zaparkujete zdarma, a k športovej hale sa presuňte peši. Pre vstup na autogramiádu využite hlavný vchod do Mestskej športovej haly. Od hlavného vchodu bude smerovať rad cez vyznačený priestor tribúny až k palubovke, kde budú umiestnené zábrany korigujúce smer verejnosti k draftovaným hráčom. Prístup k nim bude zabezpečený vo vyznačenom priestore haly. 

Na bezpečnosť a bezproblémový priebeh autogramiády bude dohliadať mestská polícia a tiež bezpečnostná služba, ktorá bude zároveň koordinovať verejnosť čakajúcu na autogramiádu.

Žiadame návštevníkov, aby si vzhľadom na očakávané horúce letné počasie priniesli so sebou dostatok pitnej vody. O 16.00 hodine bude autogramiáda ukončená.

Trenčín bude patriť hokeju

Hlinka_Gretzky_Cup_2023Autogramiáda hokejových talentov sa uskutoční pred zápasom slovenskej hokejovej reprezentácie proti USA v rámci prípravy na prestížny turnaj Hlinka Gretzky Cup. Prestížny mládežnícky turnaj, ktorému mnohí hokejoví odborníci dávajú vyššiu vážnosť než majstrovstvám sveta v tejto vekovej kategórii, sa koná na Slovensku od roku 1998. Prvými dejiskami boli Bratislava a Trnava, neskôr sa podujatie hralo aj v Kežmarku a dlhé roky v Piešťanoch. V roku 2023 sa piatym slovenským dejiskom Hlinka Gretzky Cupu stane Trenčín. Hokejová reprezentácia Slovenska do 18 rokov odštartovala prípravu na Hlinka Gretzky Cup 2023 v Trenčíne už 17. júla 2023.

„Keď sme hľadali nové dejisko s ambíciou posunúť Hlinka Gretzky Cup na vyššiu úroveň, zaujala nás ambícia mesta Trenčín s primátorom Richardom Rybníčkom zrenovovať a vynoviť zimný štadión. V Trenčíne vyrástlo mnoho skvelých hokejistov. Verím, že na tohtoročnom Hlinka Gretzky Cupe objavíme ďalších,“ uviedol prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan a dodal: „Rád by som pozval hokejovú verejnosť, aby sa prišla troška schladiť na zimný štadión do Trenčína a pozrela si zápasy Hlinka Gretzky Cupu. Môže vidieť hráčov, o ktorých – pevne verím – budeme v budúcnosti viac počuť.“

V minulosti bývalo zvykom, že práve Trenčín pravidelne posielal hokejové hviezdy do medzinárodného hokejového sveta. Dnes medzinárodný hokej prichádza s budúcimi hviezdami do Trenčína. 

„Nebolo samozrejmé, že Slovenský zväz ľadového hokeja sa rozhodol zorganizovať tento turnaj práve v Trenčíne. Osobne považujem toto podujatie za jedno z najprestížnejších na svete. Pre Trenčín je to obrovská reklama, počas leta sa stane pomyselným stredobodom svetového hokeja s budúcimi draftovými hviezdami. Verím, že Trenčín si tento turnaj zaslúži. Nielen pre tento rok, ale aj do budúcna. Už dnes máme podanú žiadosť na pláne obnovy a odolnosti za 11 miliónov eur na dokončenie opláštenia zimného štadióna a ďalších prác. Nielen zvnútra, ale už aj zvonku bude trenčiansky štadión vyzerať moderne,“ povedal primátor mesta Trenčín Richard Rybníček.  

Osemnástka absolvuje v Trenčíne pred prestížnym turnajom dva týždne intenzívnej prípravy. V sobotu 29. júla od 17.00 h odohrá prípravný súboj proti USA a o dva dni neskôr vstúpi do turnaja duelom B-skupiny proti Švajčiarsku (19.00 h). O 24 hodín neskôr nastúpia Slováci proti Kanade a v stredu 2. augusta od 19.00 h aj proti Fínsku. 

Vstupenky na zápas medzi SR 18 a USA 18 ako aj na ďalšie duely Hlinka Gretzky Cupu si môžete kúpiť prostredníctvom Ticketportalu.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!