Nech rastú do zdravia a múdrosti

17. 6. 2005

          Život rodiny Martina a Miriam ŠUTÝCH sa 9. apríla tohto roku zmenil od základov. K trojročnej Pavlínke pribudli naraz traja súrodenci – Svetlanka, Ondrejko a Paľko. Otec Martin sa bez rozpakov priznáva, že  na prvý raz nechcel onej správe uveriť a aj keď mama Miriam prišla z trenčianskej pôrodnice, chodil sa potajomky do izby pozerať, či tých nových potomkov je naozaj toľko.


          Dnes všetci doma pomáhajú, vrátane trojročnej Pavlínky, ale i babky Anny Meravej. „Môj život je teraz len o vstávaní, papaní, cikaní, kakaní. Nie je to veľmi pestré, ale krásne,“ úprimne sa priznáva Miriam Šutá. Manžel pritakáva: „Všetkému od základov som sa musel naučiť. Od trojročnej dcéry som si pamätal ešte tak držanie na rukách.“ Teraz je však už prirodzenou súčasťou zatiaľ nikdy sa nekončiaceho kolobehu: „Jedno prebaľujeme, druhé mama kŕmi a tretie čaká. Keď dopapá, musí si odgrgnúť a môže sa položiť. Na rad príde tretie, čakajúce.“


          Občanom s trvalým pobytom v Trenčíne sa trojičky naposledy narodili v roku 1974. Dlhých 31 rokov sa čakalo na ďalšie. Rodičov najviac teší, že sú zdravé a to isté im poprial tento týždeň aj primátor Branislav Celler pri slávnostnom uvítaní do života. Svetlanka, Ondrejko a Paľko prežili tento slávnostný akt dôstojne, bez plaču. Dojatie bolo vidieť však na tvárach rodičov, keď od primátora prijímali dar mesta, šek na 30 000 korún. Do nového začiatku sa im tieto peniaze určite zídu.+ Miriam Šutej (vpravo) dnes všetci doma pomáhajú, okrem manžela aj babka Anna Meravá a trojročná Pavlínka.+ Dar mesta, šek na 30 000 korún odovzdal rodine primátor Trenčína Branislav Celler (vpravo).+ Svetlanka, Ondrejko a Paľko tam, kde im je najlepšie, v náručí rodičov a babky.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!