Návštevnosť športovísk pri základných školách opäť stúpla

26. 1. 2010

Za posledné štyri roky zrekonštruovalo mesto športové areály pri štyroch trenčianskych základných školách, do ktorých investovalo takmer 3 milióny eur. Moderné viacúčelové športoviská, ktoré sú mimo vyučovacích hodín voľne prístupné aj verejnosti, si získavajú čoraz  viac priaznivcov. Kým v roku 2008 prejavilo o ne záujem viac ako  92-tisíc, v minulom roku to už bolo vyše 130-tisíc návštevníkov.


S obnovou športových areálov pri základných školách začalo mesto v roku 2005, keď boli otvorené kompletne zrekonštruované športoviská pri ZŠ na Veľkomoravskej a na Hodžovej ulici. O rok neskôr k nim pribudol športový areál pri ZŠ na Novomeského ulici a v októbri minulého roka aj športový areál pri ZŠ na Bezručovej ulici.


Kompletne zrekonštruované športové areály so správcami slúžia počas vyučovania na športové aktivity žiakov. Počas víkendov a mimo vyučovacích hodín si ich však môžu dosýta užiť všetci milovníci športu a pohybu. Len za uplynulý rok využilo túto možnosť 130 914 športovcov. „Sú to všetko kvalitné viacúčelové športoviská, ktoré ponúkajú záujemcom o šport viaceré možnosti, ako tráviť voľný čas. Už samotné čísla návštevnosti svedčia o tom, že športoviská sú skutočne obľúbeným miestom Trenčanov. Preto sa budeme snažiť, ak nám to naše finančné možnosti dovolia, aby takýchto miest v meste pribúdalo,“ povedal primátor Branislav Celler.       


Návštevnosť športových areálov v roku 2009 mimo vyučovacích hodín: 

Za celý rok


Mesačný priemer

ZŠ, L. Novomeského 83 845 6 987
ZŠ, Hodžova 27 053 2 254
ZŠ, Veľkomoravská 18 293 1 524
ZŠ, Bezručova   1 723 (za 3 mesiace)   574
Zatiaľ posledný zrekonštruovaný areál otvorili 2. októbra 2009 pri Základnej škole na Bezručovej ulici. 
                                                                            


                                                                                                                                                                                                   

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!