Najlepšia webová stránka samospráv v oblasti cestovného ruchu je trenčianska

24. 11. 2005

         Veľký úspech v súťaži ZlatyErb.sk 2005 zaknihovalo Mesto Trenčín. Počas slávnostného galavečera, ktorý sa konal v pondelok 21. novembra v bratislavskom hoteli SAS Carlton, prevzal trenčiansky primátor Branislav CELLER Cenu ministra hospodárstva SR za najlepšiu webovú stránku samospráv v oblasti cestovného ruchu.


          Mesto Trenčín ako prvé na Slovensku disponuje aj na oficiálnej webovej stránke mesta súborom virtuálnych 3d fotografií, tvoriacich 28 panorám rôznych pohľadov na mesto. Pospájaním jednotlivých panorám pomocou šípok a vytvorením navigácie sa podarilo vytvoriť virtuálnu prehliadku mesta ako súvislý film.


          Virtuálna prehliadka zahŕňa skoro celé mesto, počnúc železničnou stanicou, prechádza cez Štefánikovu ulicu a hotel Tatra na Mierové námestie a končí pri Keramoprojekte na križovatke Ulíc Soblahovská a Legionárska. Najviac snímok zachytáva Trenčiansky hrad, sú to až štyri panorámy z rôznych pohľadov. Nechýbajú ani ďalšie kultúrne pamiatky mesta či športoviská.


          „V rámci tvorby imidžu mesta má virtuálna prehliadka na webovej stránke nezastupiteľné miesto. Predstavuje Trenčín prakticky vo všetkých kútoch sveta, stačí si len kliknúť na doménu www.trencin.sk, čo je pre rozvoj cestovného ruchu veľmi cenná devíza,“ povedal po prevzatí ceny B. Celler.


          Súťaž ZlatyErb.sk každoročne vyhlasuje spoločne Únia miest Slovenska a Občianske združenie eSlovensko. Jej hlavným cieľom je podporiť informatizáciu slovenských samospráv a oceniť výnimočné projekty, podporiť výmenu skúseností a ohodnotiť snahu zástupcov samospráv účinne využívať informačno-komunikačné technológie k zvyšovaniu kvality a prístupnosti služieb samosprávnych krajov, miest, mestských častí a obcí.


          Súťaž je usporiadaná v spolupráci s verejným informačným portálom pre samosprávy Mesto.sk a medzinárodnou konferenciou ITAPA. Tento rok sa sa zaregistrovalo presne 100 samospráv (5 VÚC, 21 obcí, 12 mestských častí a 62 miest) so svojimi internetovými stránkami a elektronickými službami.+ Cenu ministra hospodárstva prevzal Branislav Celler (druhý sprava)

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!