Najbližší víkend v Átriu pod vežou bude plný energie

4. 8. 2021

V závere týždňa Hudobný piknik s talentovanou kapelou The Youniverse, v sobotu Túlavé divadlo – Romeo, Júlia a vírus, v nedeľu charizmatický herec a spevák Dušan Vitázek. Vstup je voľný.

Piatkový koncert v Átriu pod vežou sa 6. augusta 2021 začne o 19.00 hodine. Nedajte si ujsť skvelých muzikantov, osobitý prejav a originálne hudobné nápady. Kapela The Youniverse sa vydala koncertovať po slovenských mestách na svoje prvé tour po dlhom lockdownovom období. V zozname miest THANK GOD FOR LIVE tour nesmie chýbať ani ich domáca, trenčianska pôda. Tammy Nižňanská, Jerguš Oravec, Adam Olexík a Šimon Vladár po prvýkrát naživo predstavia single COLD HEARTED PARTER, VIDEO LOVE, UNFOLLOW ME?! z pripravovaného albumu NEON.

Čo myslíte, ako by asi vyzeral vzťah Rómea a Júlie – večných milencov v súčasnom svete technológií? V čase, kedy sa už dá vzťah rozvíjať oveľa lepšie virtuálne než skutočne? Pravidelné Letné divadelné večery, ktoré do Átria pod vežou každú sobotu prináša Mestské divadlo Trenčín, ponúknu tento raz hosťujúce Túlavé divadlo. Najslávnejší milenci v dejinách drámy sa pred vašimi očami zamilujú znova. No tentoraz v skvelej komédii Jakuba Nvotu. Hrajú: Lucia Hurajová/Zuzana Kyzeková, Štefan Richtárech, Martin Melo/Andrej Šoltés, Štefan Martinovič a Jakub Nvota. Oddýchnuť si do divadla vás pozývame v sobotu 7. augusta 2021 o 19.30 h.

Nedeľa v Átriu pod vežou bude patriť Trenčanovi, hercovi a spevákovi, Dušanovi Vitázkovi, ktorého domovom sa pred rokmi stala brnianska muzikálová scéna. Držiteľ dvoch českých divadelných cien Thálie predstaví trenčianskemu publiku svoju pôvodnú hudobnú tvorbu. Jeho nový album, vydaný v apríli, sa volá Letím. Je na ňom jedenásť pôvodných slovenských a českých autorských piesní v štýle blues rock, indie rock, či pop s atmosférou big bandu. Ak napísal o ňom portál hudba.sk ani po dvadsiatich rokoch profesionálneho pôsobenia v Českej republike nestratil charizmatický herec a spevák svoj slovenský temperament, ktorý sa odráža v jeho tvorbe aj v prístupe k životu. Snáď aj kvôli aktuálnej zložitej pandemickej situácii o to viac vyniká atmosféra a energia zemitej autentickej tvorby, vďaka ktorej sa môže spolu s jeho fanúšikmi preniesť z Českej republiky na Slovensko a naopak. Koncert sa začína o 18.00 hodine.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!