Nádejní urbanisti a architekti budú opäť v Trenčíne

11. 1. 2013

V piatok 18.januára 2013 o 16.30 v kine Metro predstavia svoje hotové diela zaostrené na Trenčianske nábrežie študenti architektúry a urbanizmu. V septembri z mesta odišli s prvými nápadmi ako oživiť centrum a prepojiť ho s riekou.


Študenti architektúry a urbanizmu v Brne, Bratislave a Nitre svoje práce s témou Trenčín – mesto na vode práve v týchto dňoch obhajujú na svojich školách. Hneď po nich prídu svoje návrhy predstaviť aj Trenčanom.


„Počas ich práce na diplomových projektoch sme študentov viackrát navštívili priamo na fakultách. Sledovali sme ich spôsob uvažovania, poskytli sme im priebežné konzultácie,“ povedal odborný garant projektu Trenčín si Ty Peter Gero.


S cieľom získať nezávislé tvorivé študentské pohľady na oživenie centra Trenčína ako mesta na vode pripravilo mesto v septembri študentský workshop. V jeho závere študenti prezentovali svoje prvé nápady pred verejnosťou na Mierovom námestí. Celý semester potom na nich ďalej pracovali v ateliéroch svojich škôl.


„Iniciatíva Trenčín si Ty tak dostala ďalší rozmer a formu, akou mesto získava námety o budúcej podobe nábrežia od laickej i odbornej verejnosti,“ povedala koordinátorka projektu Trenčín si Ty Renáta Kaščáková. Aj tieto námety sa spolu s ostatným zozbieranými podnetmi laickej i odbornej verejnosti stanú súčasťou podkladov na vyhlásenie medzinárodnej urbanisticko-architektonickej súťaže v roku 2014.


Pôvodné študentské nápady zo septembra 2012 sú vystavené vo vestibule Centra rozvoja mesta na Farskej ulici a zverejnené na www.trencinsity.sk v sekcii Archív podujatí a tiež na facebooku Trenčín si Ty. Vybrané výsledné práce a návrhy konkrétnych riešení uvidí verejnosť 18. januára. Vstup na podujatie je voľný.


 POZVANKA.pdf

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!