Na zimnom štadióne rekonštruujeme aj šatne

9. 9. 2022

Zimný štadión, ktorý nesie od jesene 2011 meno po vynikajúcom hokejistovi Pavlovi Demitrovi, je aktuálne zatvorený. Dôvodom je rozsiahla rekonštrukcia opláštenia strechy, ktorú financuje mesto Trenčín a Fond na podporu športu. Popritom sme ale využili tento čas aj na realizáciu mestskej investičnej akcie. Aktuálne na štadióne rekonštruujeme šatne aj so sociálnym zariadením.

Zhotoviteľom je spoločnosť Adifex. Práce za vyše 165 tisíc eur budú ukončené ešte v tomto roku.

V meste ani vo vláde nie sú finančné prostriedky na to, aby sme v Trenčíne mohli postaviť nový hokejový štadión. A tak Zimný štadión Pavla Demitru, ktorý je výnimočný aj tým, že má za sebou mimoriadne úspešnú hokejovú éru a vychoval veľké hokejové hviezdy, postupne rekonštruujeme.

V roku 2018 sme vo výzve Slovenského zväzu ľadového hokeja získali dotáciu vyše 535 tisíc eur, ďalších takmer 132 tisíc zaplatilo mesto zo svojho rozpočtu. Mohli sa tak uskutočniť práce na obnove vyše 20 – ročného chladiarenského zariadenia, vrátane rozvodov.

Divácke tribúny, vstupnú halu, chodbu a šatňu hostí na Zimnom štadióne sme vynovili v roku 2019. Na rekonštrukciu prispela miliónovou dotáciou Vláda SR. Zvyšných vyše 120 tisíc eur doplatilo mesto zo svojho rozpočtu.

V súčasnosti sa za približne 2,5 milióna eur obnovuje opláštenie strechy. Fond na podporu športu podporil túto investíciu príspevkom takmer 1 250 000 eur. Rovnakú sumu pripojí aj mesto Trenčín. Konkrétne sa kompletne vymení strecha a izolácia, okrem konštrukcie. Nainštalujú sa prívody na vzduchotechniku, nové osvetlenie, scénické osvetlenie, ozvučenie, akustika. Aktuálne sa na štadióne realizuje pieskovanie a začne sa s demontážou strechy. Nasledovať bude príprava na kompletne novú vzduchotechniku, výmena osvetlenia a tiež čistenie a montovanie nových žľabov. V interiéri sa výrazne zlepší kvalita akustiky. Rast cien stavebných materiálov zatiaľ nemal dopad na tieto opravy štadióna. Táto etapa rekonštrukcie zimného štadióna by mala byť ukončená začiatkom budúceho roka.

V neskoršej štvrtej fáze obnovy zimného štadióna sa počíta aj s jeho kompletným opláštením. Šlo by o investíciu za asi jeden a pol milióna eur. K tejto fáze by mohlo dôjsť v priebehu najbližších dvoch – troch rokov. Tá už nebude vyžadovať zatvorenie zimného štadióna.

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!