Na projekt Trenčín si Ty mesto získalo 80 tisíc eur

5. 12. 2013

Trojročné diskusie s verejnosťou o budúcnosti nášho nábrežia v centre mesta vrcholia. Už v januári by mala byť podľa pôvodných plánov vyhlásená medzinárodná urbanistická súťaž.


Zorganizovať takúto súťaž stojí nemalé prostriedky. Preto je potešiteľné, že mesto Trenčín na jej realizáciu získalo grant z programu pre podporu partnerstiev švajčiarsko – slovenskej spolupráce vo výške 80 865 eur.


Projekt Trenčín si Ty sa rozbehol s nástupom nového vedenia mesta a súčasného mestského zastupiteľstva. Základnou víziou projektu bolo postupne s verejnosťou diskutovať o budúcnosti nášho nábrežia a predísť tak chybám z minulosti, kedy bola napríklad zbúraná polovica historického centra.


Impulzom k štartu diskusie bola prekládka železničnej trate v rámci jej modernizácie. Garantom projektu sa stal Peter Gero, urbanista so skúsenosťami s revitalizáciou problematických štvrtí nemeckého Hamburgu.


Takmer pred rokom mestskí poslanci odporučili, aby do polovice roka 2014 mesto vyhotovilo platnú Urbanistickú štúdiu dotknutého územia. Tá má byť výsledkom súťaže s účasťou medzinárodných odborníkov. Celkové náklady na organizáciu súťaže dosahujú 150 tisíc eur. Vďaka vyše 80 tisícovému príspevku od nadácie Ekopolis mestu zostáva doplatiť ešte 70 tisíc eur.


O vyčlenení tejto sumy by mali rozhodnúť mestskí poslanci pri schvaľovaní budúcoročného rozpočtu na svojom rokovaní 12. decembra.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!