Na obnovený zimný štadión sa vráti hokej

27. 1. 2023

Zimný štadión, ktorý nesie od jesene 2011 meno po vynikajúcom Pavlovi Demitrovi a ktorý je výnimočný aj mimoriadne úspešnou hokejovou érou, absolvoval počas ostatných 8 mesiacov rozsiahlu rekonštrukciu. Práce koncom januára finišovali a tak je veľký predpoklad, že sa hokejisti Dukly Trenčín budú môcť vo februári vrátiť domov a 15. februára za asistencie svojich fanúšikov odohrať skutočný domáci zápas.

Zimný štadión P. Demitru prešiel v minulých rokoch dvoma zo štyroch plánovaných fáz dlhodobej obnovy. V roku 2018 získalo mesto vo výzve Slovenského zväzu ľadového hokeja dotáciu vyše 535 tisíc eur, ďalších takmer 132 tisíc zaplatilo zo svojho rozpočtu. Mohli sa tak uskutočniť práce na obnove vyše 20 – ročného chladiarenského zariadenia, vrátane rozvodov. Divácke tribúny, vstupnú halu, chodbu a šatňu hostí na Zimnom štadióne sme vynovili v roku 2019. Na rekonštrukciu prispela miliónovou dotáciou Vláda SR. Zvyšných vyše 120 tisíc eur doplatilo mesto zo svojho rozpočtu.

V zatiaľ poslednej – tretej fáze sa rekonštruovalo opláštenie strechy. Kompletne sa vymenila strecha a izolácia, okrem konštrukcie. Nainštalovali sa prívody na vzduchotechniku, nové osvetlenie, scénické osvetlenie, ozvučenie. Výsledkom prác je aj výrazne lepšia akustika v interiéri. Šlo o investíciu za takmer 3 milióny eur. Fond na podporu športu na ňu poskytol príspevok takmer 1 140 000 eur. Zvyšok doplatí mesto.

„Trenčín je z nášho pohľadu v poradí tretí štadión, ktorý po Bratislave a Košiciach bude niesť prvky modernej arény. Keď bude kompletne dokončený, vieme si predstaviť reprezentačné zápasy v Trenčíne častejšie. Dokonca môžeme uvažovať aj o tom, že sem prinesieme medzinárodnú prestížnu akciu, napríklad Hlinka Gretzky Cup, ktorý sa dosiaľ pravidelne konal v Piešťanoch,“ skonštatoval prezident SZĽH Miroslav Šatan.

V neskoršej štvrtej fáze obnovy zimného štadióna sa počíta aj s jeho kompletným opláštením. K tejto fáze by mohlo dôjsť v priebehu najbližších dvoch – troch rokov. Tá už nebude vyžadovať zatvorenie zimného štadióna.

Aj šatne a nová kocka

Čas, kým bol zimný štadión zatvorený, sme využili aj na mestskú investičnú akciu, ktorou sme obnovili šatne pre mládež, trénerov a rozhodcov, vrátane sociálnych zariadení. Spolu šlo o 7 šatní. Investíciu za takmer 170 tisíc eur sme dokončili v závere minulého roka. Mesto na Zimný štadión P. Demitru kúpilo aj novú multimediálnu informačnú kocku za 180 tisíc eur.

Veríme, že sa nič mimoriadne nestane a športový život sa na zimný štadión vráti už v polovici februára.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!