Na Národné stretnutie mládeže T22 sa môžete registrovať už dnes

22. 2. 2022

V utorok 22. februára 2022 o 20:22 h sa začne prihlasovanie na Národné stretnutie mládeže T22, ktoré sa uskutoční v Trenčíne 28. – 31. júla 2022. Zaregistrovať sa môžu účastníci – jednotlivci, dobrovoľníci, zdravotne ťažko postihnutí so sprievodom a tiež skupiny.

Rada pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska, ktorá stojí za prípravou T22 v Trenčíne, bude počas letného podujatia potrebovať pomoc desiatok dobrovoľníkov. Prihlásiť sa môžu tiež od utorka 22. februára. Dobrovoľníci musia mať minimálne 17 rokov. Ak majú menej ako 18 rokov, vedúcemu skupiny musia priniesť potvrdenie o súhlase rodičov. Ďalšou podmienkou je odporúčanie od kňaza, preukázanie dobrovoľníckej skúsenosti, flexibilita a ochota pomôcť kdekoľvek. Animátori musia poslať naskenovaný dekrét z animátorskej školy. Prihlásiť sa za dobrovoľníka je možné len vopred online do 1. júna 2022.

Rada pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska a nezisková organizácia Kanet ponúkajú pre účastníkov Národného stretnutia mládeže T22 v Trenčíne program s ubytovaním a stravou. Prihlásiť sa dá na www.narodnestretnutiemladeze.sk

„Pre viac informácií, môžu záujemcovia napísať na registracia@narodnestretnutiemladeze.sk a info@narodnestretnutiemladeze.sk. Radi sa ozveme,” zdôrazňujú organizátori.

Tím T22 odštartuje v deň začiatku prihlasovania aj verejnú zbierku na podporu tohto podujatia. Verejná zbierka potrvá do 31. augusta 2022. Schválilo ju Ministerstvo vnútra SR, má názov Podpor mládež T22. Spojená bude s možnosťou zaslania finančných príspevkov na osobitný účet a s predajom originálnych darčekových predmetov.

Národné stretnutie mládeže sa v podobných rozmeroch koná po štvrtýkrát. Inšpiráciou pre celonárodné stretnutia sú Svetové dni mládeže, ktoré sa po prvýkrát konali v roku 1986 v Ríme na podnet sv. Jána Pavla II. Najbližšie Svetové dni mládeže sa uskutočnia v roku 2023 v Lisabone. Slovenskí mladí sa na toto podujatie začnú oficiálne pripravovať práve v Trenčíne.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!