Na MsÚ vymenia všetky hadičky pod umývadlami

12. 6. 2007

          Na mestskom úrade v Trenčíne vymenia všetky hadičky, ktoré zabezpečujú prívod vody do umývadiel alebo sociálnych zariadení. Mesto sa rozhodlo k tomu pristúpiť po tom, čo v marci a na konci apríla úrad dva razy vytopilo a vždy bola na vine práve prasknutá hadička pod umývadlom. Hadičky boli na úrade inštalované pri rekonštrukcii objektu v rokoch 1998 až 2002 s predpokladanou životnosťou 20 rokov.


          „Vzhľadom na havárie a ich vysokú poruchovosť, mesto pristúpi k ich výmene vo všetkých svojich objektoch za nerezové hadičky. Celá investícia činí približne 25 000 korún a dodávateľským spôsobom by sa mala začať realizovať koncom budúceho týždňa,“ povedal hovorca mesta Tibor Hlobeň. Podľa jeho slov za potopu mohla predčasná únava materiálu, chybu ľudského faktora interné šetrenie nezistilo. Výška škôd po dvojnásobnom vytopení ešte nie je presne stanovená. „Odvíja sa od prác, ktoré budú vykonané pri premaľovaní zatečených stien, celú poistnú udalosť bude hradiť poisťovňa,“ dodal T. Hlobeň.


          Na úrade v marci a na konci apríla praskla hadička najskôr pod umývadlom na toaletách klientskeho centra, neskôr na druhom poschodí. Vytopilo klientske centrum a matriku, pri druhej potope aj sekretariát a zasadačku primátora. Voda spôsobila škody aj v skladoch v suteréne. V marci podľa T. Hlobeňa skontrolovali všetky prívody vody a nič nenasvedčovalo tomu, že by sa situácia mohla zopakovať.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!