Na jar čakajú deti v Zámostí vynovené ihriská

28. 12. 2009

V trenčianskej mestskej časti Zámostie sa aj tento rok pokračovalo v rekonštrukcii a budovaní detských ihrísk, ktoré by spĺňali prísne európske bezpečnostné normy. S príchodom jari sa môžu deti tešiť na vynovené ihrisko na Kvetnej ulici, detské preliezačky a hojdačky v Zlatovskom parku, ale aj na úplne nové správcovské ihrisko v Záblatí.


Detské ihriská na Kvetnej a Obchodnej ulici sú vyhľadávaným miestom na športové aktivity, ale i na oddych. Pre mamičky s deťmi sú príťažlivé aj tým, že majú svojho správcu, ktorý sa stará o ich údržbu a čistotu. „K športovisku s preliezačkami a hojdačkami pribudla v tomto roku aj oddychová časť so skalkou pre seniorov. Pred zimou sa nám podarilo vymeniť pieskovisko za bezpečnejšie dopadové plochy. Na budúci rok nás ešte čaká posledná piata etapa rekonštrukcie, ktorá zahŕňa dokončenie oddychovej zóny pre seniorov a vynovenie súčasného asfaltového ihriska a jeho oplotenia,“ povedal zástupca primátora a zároveň poslanec mestskej časti Západ Tomáš Vaňo.


Nové detské ihrisko so správcom, preliezačkami, hojdačkami a šmýkačkou vyrástlo  v tomto roku aj na Rybárskej ulici v Záblatí. „Sprístupniť by sme ho chceli už na jar, keď dorobíme dopadové plochy, ktoré budú spĺňať prísne bezpečnostné normy stanovené Európskou úniou a upravíme okolie,“ doplnil Vaňo.


Počas roka sa pracovalo v parku pri Kultúrnom stredisku v Zlatovciach, kde sa každoročne koná obľúbené podujatie Kultúrne leto Trenčín – Zámostie. „Vynovili sme detské hojdačky, preliezačky a dorobili kvalitné dopadové plochy. Zároveň sme upravili celé okolie, aby návštevníci našli na tomto mieste nielen kultúrne vyžitie, ale aj zábavu a oddych,“ zdôraznil poslanec mestskej časti Západ Martin Barčák.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!