Modré parkovacie čiary postupne obnovia na bielo

26. 3. 2019

V pondelok 25. marca 2019 sa začalo s vyznačovaním vodorovného dopravného značenia na miestnych komunikáciách. Obnovené budú i niektoré parkovacie miesta, ktoré boli doteraz vyznačené modrou farbou. Premaľované budú nabielo do budúcna všetky, no najskôr tie, kde sú modré čiary už slabo viditeľné. Pozor, to ale neznamená koniec regulovaného parkovania. Regulované zóny zostávajú v platnosti tak, ako ich označujú dopravné značky. 

Modrá farba parkovacích miest poukázala na zmenu v doprave a zavedenie regulovaného parkovania v Trenčíne. „Dôležité bolo, aby sa ľudia zorientovali, aby si zvykli. Pri tohtoročnej obnove vodorovného značenia sme sa rozhodli použiť farbu bielu, miesto modrej. Dôvodom sú ekonomické náklady a tiež dlhšia trvácnosť a lepšia viditeľnosť bielej farby. Urobíme to však postupne, podľa potreby. Nové parkovacie miesta, ktoré v Trenčíne stále pribúdajú, budú už všetky hneď namaľované nabielo,“ vysvetlil vedúci Útvaru mobility MsÚ Trenčín Róbert Hartmann s upozornením, že na zóny s regulovaným parkovaním upozorňujú zvislé dopravné značky, ktoré sú nadradené vodorovnému značeniu. „Vyhláška o cestnej premávke umožňuje regulované parkovacie miesta vyznačovať modrou, aj bielou farbou,“ doplnil R. Hartmann.

značenie čiar na cestách 

V týchto dňoch sa obnova čiar na cestách dotkne Partizánskej i Hodžovej ulice. Veľmi dôležité je, aby boli komunikácie dôkladne vyčistené. Preto žiadame vodičov, aby sledovali a rešpektovali dočasné dopravné značenia, ktoré upozorňujú na termíny čistenia a vodorovného značenia ulíc a na ten čas svoje auto preparkovali. Ďakujeme.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!