Mladí kresťania na Juhu pokračujú vo svojej činnosti

25. 1. 2010

Minuloročné stretnutie trenčianskeho primátora Branislava Cellera s členmi južanskej pobočky Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM) prinieslo pre mladých kresťanov vytúžený výsledok. Od nového roka nemusia platiť mestu Trenčín za prenájom miestnosti známej ako Modrý koberec v Kultúrnom centre na Juhu. 


V máji 2009 prijal primátor Branislav Celler na pôde Mestského úradu v Trenčíne predstaviteľov ZKSM. Na spoločnom stretnutí žiadali mladí Južania o odpustenie nájomného za prenájom priestorov v kultúrnom centre na Juhu. Združeniu vznikol za uplynulý rok nedoplatok 1 000 eur a dokonca hrozil zánik oblastného centra ZKSM. Samospráva podala kresťanskej mládeži pomocnú ruku a podľa zmluvy platnej od nového roka budú mládežníci platiť len za energie. „Týmto ústretovým krokom nielenže ušetríme financie potrebné na splatenie dlhu, ale môžeme ich využiť na rozvoj nášho centra a realizáciu plánov,“ povedal Vladimír Balaj z kontrolnej komisie ZKSM.


V Kultúrnom centre na Juhu sa pravidelne stretáva kresťanská mládež z Trenčína a okolia. „Vedieme tematické vyučovania, školenia animátorov, usporadúvame rôzne voľnočasové aktivity, hry a  neformálne stretnutia mladých. V týchto priestoroch sa taktiež stretávajú rodiny s deťmi. Každoročne organizujeme letné tábory pre deti i mládež, rôzne výlety, akcie pre rodičov, plesy, oslavy Medzinárodného dňa detí,“ priblížila okruh činností mediálna koordinátorka ZKSM Mária Piláthyová.


Dobrovoľníci z najväčšieho trenčianskeho sídliska si dali cieľ napomáhať ľuďom žiť život, ktorý bude prínosom pre spoločnosť, rodinu a cirkev. Ich prístup oceňuje aj trenčiansky primátor: „Teší ma, že aj v dnešnej dobe sa nájdu mladí ľudia, ktorí sa vo svojom voľnom čase nezištne venujú zmysluplným činnostiam,“ povedal Celler.


V budúcnosti plánuje kresťanská mládež v prenajatých priestoroch zriadiť neziskovú čajovňu, bezplatné doučovania matematiky, cudzích jazykov, informatiky, gitary a tanca. „Chceme robiť pre mladých. Pomáhame mladým ľuďom pripraviť sa na život, aby raz ako dospelí prispeli k vytváraniu harmonických vzťahov v rodine, na pracovisku, medzi spoločenskými skupinami. Sami sa popri tom môžeme veľa naučiť,“ dodal na záver koordinátor akcií pre deti a mládež Anton Štefánek.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!