Mladí filantropi vyhlasujú 4. grantové kolo

4. 3. 2008

Mladí filantropi Trenčianskej nadácie vďaka podpore Nadácie SPP vyhlasujú od 1. 3. – 31. 3. 2008 grantové kolo, ktoré podporí aktivity mladých do 26 rokov.


Štvrtý ročník Mladých filantropov sa nesie v znamení zmien. Skupina sa oproti minulému ročníku čiastočne personálne vymenila. Niektorí odišli študovať do vzdialených miest, niektorí už za prácou. Pribudli však noví študenti, ktorí sú pre skupinu obohatením novými nápadmi a kreativitou. Momentálne tvorí skupinu 10 filantropov z rôznych stredných a vysokých škôl v Trenčíne.


     Prvý až tretí ročník grantového kola sa orientoval výlučne na Trenčín. Samotný projekt má dve línie podpory aktivít. Prvá je mladí mladýmdruhá mladí komunite. Inak povedané, keďže v Trenčíne vyskúšali obe, rozhodli sa posunúť grantové kolo aj do Bánoviec nad Bebravou. Mladí filantropi podporia širokú oblasť kultúrnych, športových, environmentálnych alebo akýchkoľvek iných komunitných aktivít. Podporené budú aj znevýhodnené skupiny.


     O grant sa môžu uchádzať občianske združenia, ale aj neformálne skupiny a jednotlivci do 26 rokov z Trenčína a Bánoviec nad Bebravou a blízkeho okolia. Maximálna výška podpory je 7 000 Sk. Každý projekt je nutné konzultovať, Trenčania priamo v Trenčianskej nadácii. Termín konzultácií je nutné dohodnúť vopred na čísle telefónu 032/744 55 00. Viac informácií získate na internetovej stránke nadácie www.trencianskanadacia.sk.


            (zm)   


 


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!