Mládežníci rozbiehajú megakampaň pre dobrovoľníkov

16. 5. 2010

Aktivity na báze dobrovoľníctva a práce pre komunitu budú hlavným zmyslom podujatia Tri dni pre hrdinov, ktoré sa v polovici júna uskutoční v Slovenskej i Českej republike.


Jedným z cieľov projektu cezhraničnej spolupráce 4 Regions 4 Youth, podporovaného Európskym fondom regionálneho rozvoja a prostriedkami z rozpočtov oboch krajín, sa v prvej fáze stalo vybudovanie webového portálu www.4r4y.eu. Vďaka jeho existencii sa podarilo vytvoriť sieť detských a mládežníckych organizácií štyroch prihraničných krajov Slovenskej a Českej republiky. Projekt zastrešuje Rada mládeže Trnavského kraja, ktorá doň vstupuje spolu s partnermi – Radou mládeže Trenčianskeho kraja, Juhomoravskou radou detí a mládeže a Krajskou radou detí a mládeže Zlínskeho kraja.


Podľa PR manažéra projektu Karola Drobného je úlohou novovzniknutého webového portálu efektívne informovanie o aktuálnom dianí v mládežníckom sektore, jeho súčasťou je aj  priebežne aktualizovaná databáza ubytovacích kapacít, vhodných na organizovanie letných táborov a sústredení.


Vyvrcholením cezhraničného mládežníckeho projektu bude akcia Tri dni pre hrdinov, ktorá sa na oboch stranách hranice uskutoční od 16. do 18. júna. „Jej zmyslom je ukázať, že aj dnes v našej spoločnosti žijú hrdinovia, ochotní robiť dobrovoľnú a nezištnú prácu pre dobro iných,“  hovorí PR manažér projektu Karol Drobný.


Počas troch dní bude na území Trenčianskeho, Trnavského, Zlínskeho a Juhomoravského kraja prebiehať množstvo verejne prospešných aktivít, ktoré by mala sprevádzať rozsiahla mediálna kampaň. „Do projektu sa môžu zapojiť všetky detské a mládežnícke organizácie a ostatní dobrovoľníci, ochotní bez nároku na honorár odpracovať tri dni v prospech svojho okolia. Môže ísť napríklad o čistenie a úpravu verejného priestranstva, výsadbu stromov, čistenie potoka, opravu detského ihriska, lavičiek, či pomoc ľuďom, ktorí sú na ňu odkázaní.  Nápadom sa medze nekladú, zmyslom je dokázať to, že spojením ľudských síl je možné aj bez veľkých výdavkov spraviť veľké veci,“ dodáva Drobný.


Záujemcovia o účasť na dobrovoľníckej akcii sa už môžu registrovať na portáli www.4r4y.eu, kde získajú všetky potrebné informácie.


Zdroj: Púchovské noviny, (lz)


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!