Minister Vážny primátorovi potvrdil, že most bude

30. 10. 2009

Vyhlásenie tendra na dodávateľa druhého cestného mosta v Trenčíne je otázkou niekoľkých dní. Trenčianskeho primátora Branislava Cellera o tom ubezpečil minister dopravy Ľubomír Vážny na oficiálnom rokovaní, ktoré prebehlo vo štvrtok 29. októbra.


„Som rád, že ministerstvo pristupuje k projektu aktívne. S ministrom sme si prešli celú históriu projektu, súvisiace zmeny termínov a ďalší postup, ktorý bude nasledovať. Keďže ide o významný a veľký projekt, jeho organizácia nie je jednoduchá a musíme byť trpezliví. Minister Vážny ma však uistil, že vyhlásenie tendra na nový cestný most je už iba otázkou nasledujúcich dní, mostu v ceste nič nestojí a Trenčania s ním môžu počítať,“ neskrýval spokojnosť s výsledkom stretnutia primátor.


Mesto urýchlilo celý proces výstavby druhého cestného mosta cez Váh tým, že v minulosti dalo pripraviť a zaplatilo projektovú dokumentáciu výstavby mosta. Na stavbu je už vydané aj stavebné povolenie. 


„V súčasnosti prebieha pripomienkové konanie a posudzovanie technických otázok projektu, predovšetkým  nadväznosti vlastnej stavby „Trenčín most“ na existujúcu a pripravovanú cestnú infraštruktúru mesta (cesty nižších tried a  plánovaný obchvat) a pôsobenie stavby na riešenie dopravnej situácie v meste a bezprostrednom okolí. Je reálny predpoklad, že práce súvisiace so stavbou mosta sa začnú v blízkom čase,“ informoval hovorca ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií Stanislav Jurikovič.


  

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!