Milión pre zimný štadión

26. 2. 2019

Zimný štadión P. Demitru sa v tomto roku dočká významnej investície. Vláda SR schválila 13. februára 2019 dotáciu na jeho rekonštrukciu. Ešte v ten istý deň mestské zastupiteľstvo súhlasilo s vyhlásením verejného obstarávania na jeho modernizáciu. Mesto chce urobiť všetky kroky tak, aby bol štadión obnovený ešte pred budúcou hokejovou sezónou.

Rokovania o štátnej dotácii sa začali ešte v minulom roku. „Musím skonštatovať, že prvýkrát počas môjho primátorovania ma prijal slovenský premiér. Som veľmi rád, že Peter Pellegrini uznal, že Mesto Trenčín by bolo dobré podporiť z hľadiska športovej infraštruktúry. Zo stretnutia som bol úprimne dojatý, pretože prišiel konečne rad aj na mesto Trenčín. Chcem ale vyzdvihnúť i aktivitu a pomoc mestského poslanca, Michala Moška, ktorý ma sprevádzal pri rokovaniach,“ povedal primátor, Richard Rybníček.

Rekonštrukcia sa bude týkať komplexnej obnovy kabíny hostí ako aj vstupu do kabín a tiež celkovej výmeny podložia miest na sedenie a státie ako aj výmeny sedačiek. „Tie vymeníme za nové, pohodlné sedačky vo farbách Dukly Trenčín,“ priblížil primátor plánované práce na štadióne.

Keď všetko pôjde podľa plánu, na prelome mája a júna by rekonštrukcia štadióna mohla začať. „Najmä fanúšikovia sa vo vynovených priestoroch budú cítiť oveľa pohodlnejšie a kultúra na štadióne sa zásadne zmení. Verím, že potom sa i diváci budú úplne inak správať k tomu prostrediu,“ skonštatoval R. Rybníček s tým, že mesto zo svojho rozpočtu zabezpečí v tomto roku ešte kúpu novej rolby.

Trenčiansky zimný štadión patrí k najstarším hokejovým stánkom na Slovensku. Je dejiskom zápasov a tréningov hokejistov a krasokorčuliarov.

Vo voľných termínoch je k dispozícii pre verejnosť na voľné korčuľovanie. Otvorený bol 17. januára 1960. Má kapacitu 6 150 miest, z toho na sedenie je 2 981. Súčasťou štadióna je 13 skyboxov. Mestské zastupiteľstvo v Trenčíne rozhodlo 29. septembra 2011 o premenovaní zimného štadióna po tragicky zosnulom Pavlovi Demitrovi.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!