Mikuláš rozžiari vianočný strom

4. 12. 2009

V stredu 9. decembra sa v Trenčíne začínajú tradičné Vianočné trhy. Návštevníci historického Mierového námestia tam nájdu predajcov, remeselníkov a obľúbené varené víno, punč či medovinu. Vianočný program sa však začína už v sobotu, keď na námestie príde Mikuláš a rozžiari vianočný strom. Tým je smrek pichľavý, známy skôr pod názvom strieborná jedľa, ktorú sa rozhodol darovať obyvateľ zo Sihote.


Na 8. decembra pripravilo mesto Trenčín detský jarmok s predajom vianočných výrobkov od detí z trenčianskych škôl. Ako ďalej uviedol Vladimír Kočický z Útvaru kultúry mestského úradu v Trenčíne, od 14. do 18. decembra sa môžu Trenčania tešiť na stretnutie s koledou pod stromčekom, na Zlatú nedeľu mesto pripravilo tradičný Vianočný jarmok, deň na to bude v meste lampiónový sprievod a zároveň aj predstavenie živého betlehema, ktoré sa bude konať až do Vianoc. Na svätého Štefana je pripravený koncert Komorného orchestra Trenčín alebo hudobný festival Frogjam. December na námestí zavŕši silvestrovský program s ohňostrojom.


/SITA/


Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu správ SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu  porušením autorského zákona.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!