MHD bude jazdiť zdarma až do odvolania

26. 3. 2020

Pôvodne mali autobusy MHD jazdiť v Trenčíne zdarma do 29. marca 2020. Mesto Trenčín po dohode so spoločnosťou SAD Trenčín predĺžilo bezplatné cestovanie až do odvolania.

Pre menej ľudí v jednom vozidle sa z preventívnych dôvodov zároveň upravil grafikon liniek do priemyselného parku.  

Linka č. 7 – spoj, ktorý odchádza z Juhu (Gen. Svobodu) o 5:20 bude posilnený pre pracujúcich v priemyselnom parku o jeden autobus, pôjdu teda dva autobusy. 

Linka č. 17 – spoj, ktorý odchádza z Juhu (Gen. Svobodu) o 6:27 bude zachádzať do priemyselného parku (teraz končí v SAD) 

Linka č. 5 – spoj, ktorý odchádza z Juhu (Saratovská) o 13:20 bude zachádzať do priemyselného parku (teraz končí v SAD) – pre pracujúcich na druhej zmene. 

Posilové spoje

Linka č. 7 – pridáva sa spoj, ktorý odchádza z priemyselného parku o 14:15 – odvoz pracujúcich z prvej zmeny. 

Linka č. 7– pridáva sa spoj, ktorý odchádza z priemyselného parku o 22:13 – odvoz pracujúcich z druhej zmeny. 

Linka č. 3 – pridáva sa spoj, odchádzajúci z Juhu (Gen. Svobodu) o 05:23 cez VOP, bude mimoriadne vedený až po Záblatie, Rybáre.

Linka č. 3 – pridáva sa spoj, ktorý odchádza zo zastávky Záblatie, Rybáre s odchodom o 14:00, cez VOP s odchodom 14:10, ďalej vedený na Juh (Gen. Svobodu)

Všetky posilové spoje jazdia len počas pracovných dní, nie cez víkend!

Posilnenie sa týka aj autobusu, ktorý odchádza z Ul. gen. Svobodu o 5.10 h. Linka č. 1 je posilnená linkou č. 28. Tá začína svoju trasu na Východnej ulici a výjazdom na Ul. Gen. Svobodu obslúži zastávky gen. Svobodu a Mateja Bela. Následne pôjde po pôvodnej trase. Od stredy 25. marca 2020 počas pracovných dní odchádza zo zastávky gen. Svobodu cca o 5.17 h a na autobusovej stanici by mala byť o 5.30 h.

Ostatné linky MHD jazdia ako cez víkend. 

Buďme zodpovední: 

  • k povinnej výbave patrí rúško alebo iná ochrana tváre a rukavice 
  • na vstup a výstup používajme len stredné a zadné dvere 
  • z hygienických dôvodov nevyužívajme prvé dve rady sedadiel  
     

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!