Mestským policajtom sa pokazili monitory kamerového systému

25. 10. 2011

Mestskej polícii v Trenčíne začali nedávno odchádzať monitory kamerového systému. Keďže obrazovky boli už po záručnej dobe, začala jedna po druhej ubúdať až do momentu, keď  36 kamier mestskej polície mohli operační dôstojníci sledovať len cez dva monitory. Pomocnú ruku podal nový trenčiansky investor.


Výpadok monitorov spôsobil problémy s bežným sledovaním trenčianskych ulíc. „Operatívna časť nášho výkonu bola vysoko obmedzená, pretože na dvoch obrazovkách sa taký počet kamier nedal odsledovať,“ uviedol náčelník mestskej polície v Trenčíne Stanislav Bero, ktorý preto privítal, že spoločnosť AU Optronics darovala mestskej polícii šesť obrazoviek s uhlopriečkou 42 palcov.


,,Keď zástupcovia mesta Trenčín požiadali AUO o pomoc, bola to pre nás veľká pocta. Boli sme veľmi radi, že môžeme vyjsť v ústrety mestu Trenčín tým, že darujeme obrazovky na sledovanie bezpečnosti. Chceme vytvárať dobrý vzťah, dobré prostredie a stať sa dobrým susedom a spoločníkom pre mesto Trenčín,“ uviedol zástupca riaditeľa divízie AUO Chih Feng Yen.


Primátora Trenčína Richarda Rybníčka potešil záujem vedenia spoločnosti o chod mesta. „Pochopiteľne, v súčasnej finančnej situácii je to veľká pomoc a teší ma, že vedenie spoločnosti sa zaujíma o chod samosprávy a dianie v Trenčíne a je pripravené byť nápomocné aj v ďalších oblastiach. Pre samotnú spoločnosť je to dôležité preto, aby začala byť vnímaná ako prínos nielen v ponuke pracovných miest, ale aj ako dôležitý partner v regióne.“


 


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!