Mestská veža je opäť otvorená

1. 6. 2007

         Mesto Trenčín i v tomto roku sprístupnilo verejnosti  mestskú vežu. Obyvatelia i návštevníci mesta si budú môcť spríjemniť letné dni netradičným pohľadom na historické centrum Trenčína.


          Mestská veža je od dnešného dňa otvorená denne od 10.00 do 20.00 h až do konca letnej sezóny, teda do 30. septembra. Priamy prístup na vežu je výťahom zo Sládkovičovej ulice, kam sa záujemcovia dostanú od Štúrovho námestia. Výťah vedie k prvej vyhliadke, balkónu, a je prispôsobený i pre imobilných občanov, schody vo veži je už potrebné absolvovať pešo.


          „Pri príležitosti medzinárodného dňa detí bude v sobotu 2. júna pre všetky deti vstup na mestskú vežu zdarma. Zároveň budú mať najmenší obyvatelia mesta možnosť zanechať list primátorovi, v ktorom môžu napísať svoje nápady a otázky v rámci tradičnej akcie Detská pošta pre primátora. Listy budú doručené priamo primátorovi mesta, ktorý na všetky podnety a otázky detí odpovie,“ priblížila víkendové dianie vo veži Katarína Martinková z Útvaru marketingu MsÚ v Trenčíne. Pre deti sú pripravené aj stredoveké hry a vystúpenia šermiarov.


          Mestská veža je po rekonštrukcii otvorená už tretiu sezónu, prevádzkujú ju členovia občianskeho združenia Mestská veža. Vo veži si návštevníci môžu pozrieť aj výstavu fotografií Trenčín z balóna.


Vstupné:
30,- Sk dospelí
15,- Sk študenti, deti, dôchodcovia, vojaci, ZŤP
deti do 5 rokov zdarma.


Ďalšie informácie získajú záujemcovia na tel. č. 032/65 04 317.  


    

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!