Mestská polícia znížila počet autovrakov v uliciach Trenčína

7. 11. 2007

          Počas dvoch rokov zaevidovala Mestská polícia Trenčín na najväčšom sídlisku Juh 35 autovrakov. Dnes sa podľa slov inšpektora mestskej polície Romana KUKAŇA na uliciach nachádzajú iba 4 vraky.


          V spisoch vedú policajti podrobné záznamy o vrakoch, o pátraní po ich majiteľoch a osude odstavených vozidiel. „Niektoré vraky vyzerajú zanedbane, ale máme na Západnej ulici dva roky odstavené auto, čo vyzerá ako nové. Bolo dovezené zo zahraničia, ale zrejme kvôli veku sa nedalo prihlásiť. Nie je v evidencii a preto je ťažké vypátrať jeho majiteľa,“ povedal R. Kukaň.


          „Za vrak sa považuje motorové vozidlo trvalo vyradené alebo nespôsobilé prevádzky, ohrozujúce bezpečnosť. Rovnako ak vzbudzuje dojem zanedbania a zle vplýva na životné prostredie,“ vysvetlil náčelník mestskej polície František Országh. V súčasnosti je na území Trenčína 12 až 15 vrakov a situácia je oproti minulosti omnoho lepšia. „Po novom roku sa zvyšuje počet opustených vozidiel, lebo majitelia si spočítajú náklady. Aby nemuseli platiť poistky, odhlásia autá dočasne z evidencie,“ doplnil F. Országh. Na obvodnom úrade, odbore dopravy dostanú občania formulár na vyradenie vozidla z cestnej premávky. Na dopravnom inšpektoráte tak môžu urobiť najviac na 10 rokov. Pred uplynutím lehoty na dočasné vyradenie sa musí majiteľ prihlásiť, v opačnom prípade sa vozidlo vyradí natrvalo. „Vtedy musí doniesť potvrdenie o likvidácii vozidla. Najbližšia firma likvidujúca ojazdené autá je v Prievidzi. Často majitelia nechávajú nepoužívané autá na ulici a dokážeme vypátrať majiteľa cez evidenciu vozidiel. Ak nezistíme majiteľa vraku, môže byť odtiahnutý, ale rok musí byť v stráženom objekte. Také priestory zatiaľ nemáme. Mesto v spolupráci s banskobystrickou firmou pripravuje parkovisko na uloženie starých vozidiel,“ dodal náčelník.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!