Mesto Trenčín pripravuje Vianočné trhy 2018

20. 9. 2018

Ako súčasť podujatia Čaro Vianoc pod hradom potrvajú od 5. do 23. decembra 2018. Zámerom mesta je ponúknuť niečo, čo tu ešte nebolo. Preto prichádza s niekoľkými novinkami.

Na Mierovom námestí bude počas Vianočných trhov 56 drevených domčekov. Z nich 44 je určených pre remeselníkov. V ponuke by mali byť nielen ľudové ale i moderné remeselnícke výrobky či tradičné potravinárske výrobky (medovníky, trvanlivé pečivo, mäsové a syrárske výrobky). Remeselníci sa môžu hlásiť cez stránku www.trencin.sk/ako-vybavit/jarmoky/. Uzávierka prihlášok je 15. 10. 2018.

V predaji občerstvenia na Vianočných trhoch sú oproti minulým rokom viaceré zmeny. Prenájom stánkov sa bude realizovať formou elektronickej aukcie, no ich rozmiestnenie bude iné.

Novinkou budú aj dve predajné miesta, do ktorých mesto hľadá výnimočné, možno aj tradičné gastronomické lahôdky – napr. parené buchty, podpecníky, párance, vegetariánske jedlá a pod. Nebudú sa v nich predávať alkoholické nápoje a na ich prenájom je vyhlásené výberové konanie.

Všetky zmeny a podmienky elektronických aukcií a výberového konania na predaj občerstvenia nájdete na stránke Vianočné remeselné trhy 2018. 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!