Mesto rozšírilo kapacitu opatovskej materskej školy

12. 9. 2011

Opatovská materská škola sa od nového školského roka rozrástla o jednu triedu. Podarilo sa ju zrekonštruovať za posledné dva augustové týždne. Vytvoril sa tak priestor pre ďalších jedenásť detí. Pre mamičky to znamená, že materská škola mohla prijať aj deti mladšie ako tri roky.


Miestnosť pôvodne využívala Verejná knižnica v správe Trenčianskeho samosprávneho kraja. „Mesto sa rozhodlo zmluvu vypovedať s tým, že detská časť knižnice našla nové priestory v opatovskej základnej škole. Vedeniu knižnice sme ponúkli súčinnosť pri zaistení priestorov v budove COOP Jednota, kde aj pobočka knižnice pôvodne sídlila,“ uviedol prednosta Mestského úradu v Trenčíne Jaroslav Pagáč.


V triede stihli za dva týždne vynoviť nábytok, zaistiť hračky, opraviť sociálne zariadenia a vymeniť okná. „Väčšinu prác sme robili svojpomocne, vybudovanie triedy mesto stálo asi 2 200 eur. Podarilo sa nám tak poskytnúť ďalšie miesta pre najmladšie deti,“ zhodnotila riaditeľka Školských zariadení Mesta Trenčín Danica Lorencová.Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!