Mesto reklamuje obklad v podchode

15. 2. 2021

Podchod pod železničnou stanicou vybudovali v rámci modernizácie železničnej trate. Chodcom slúži vyše troch rokov. A tak ako s ním boli problémy už počas výstavby, aj dnes je tu problém. Mesto u zhotoviteľa, spoločnosti TSS Grade, reklamuje opadávajúci obklad zo stien.

Podchod má dvoch správcov. Mesto Trenčín na základe zmluvy so Železnicami SR spravuje „rampu“ z Hodžovej ulice do podchodu. Zvyšok je v správe Železníc SR. Obklad padá v časti, o ktorú sa má starať mesto. Prvú výzvu na odstránenie a vyriešenie tohto stavu zaslalo zhotoviteľovi 2. februára 2021.  „V opakovanej výzve pripomenieme, že podľa zmluvy uplynie záručná doba do 60 mesiacov od prevzatia tejto stavby – teda 7. decembra 2022,“ uviedol riaditeľ Mestského hospodárstva a správy lesov Roman Jaroš s tým, že na uplatnení reklamácie u zhotoviteľa budú trvať.

S podchodom boli problémy už pri jeho výstavbe. Použili tu dlažbu, ktorá má síce protišmykový certifikát, no napriek tomu sa na nej šmýka. Mesto preto pristúpilo na svojej časti k aplikácii protišmykového náteru.

Aj s obkladom bol problém. Pôvodne ho zhotoviteľ uložil nakrivo, musel ho odstrániť a urobiť nový obklad. Ako ukazuje čas, ani ten nedrží tak, ako má. Vydúva sa a opadáva. Dnes je tento priestor ohradený páskou, aby nehrozilo nebezpečenstvo pre ľudí, ktorí tadiaľ prechádzajú.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!