Mesto podpísalo zmluvu so SAD Trenčín na 11 rokov

16. 12. 2005

          SAD Trenčín bude do roku 2016 spravovať mestskú hromadnú dopravu v Trenčíne. Rozhodlo o tom včera mestské zastupiteľstvo, ktoré odobrilo zmluvu medzi mestom a SAD Trenčín.


          Dotácie na MHD v budúcom roku sú predbežne vyčíslené na 12 miliónov korún. Za to sa SAD zaviazala odjazdiť 1,8 milióna kilometrov. Určovanie ceny lístkov je v kompetencii mesta, cena by sa zatiaľ podľa trenčianskeho primátora Branislava Cellera meniť nemala. Optimalizácia spojov a nový grafikon MHD bude predmetom rokovania v budúcom roku.


          V tomto roku mesto MHD dotovalo sumou osem miliónov korún, v roku 2006 je to o štyri milióny viac. B. Celler povedal, že zvýšené náklady súvisia s chystanou výmenou vozového parku. „Pokiaľ bude prichádzať k modernizácii vozového parku, zásadne sa bude meniť výška a objem odpisov, spoločnosti vznikne viac nákladov, cez dotáciu sa vlastne budeme podieľať na obnove vozového parku,“ uviedol primátor. Dnes boli odovzdané do prevádzky štyri nové mestské autobusy – Karosy B 952 za takmer 23 miliónov korún.


(SITA)


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!