Mesto ocenilo najvýraznejšie detské osobnosti 2016/2017

22. 6. 2017

Pamätný list a plaketu Detská osobnosť mesta Trenčín za rok 2016/2017 si z rúk primátora mesta Richarda Rybníčka prevzalo 20. júna v sobášnej sieni 33 talentovaných žiakov.

KATEGÓRIA PREDMETOVÉ OLYMPIÁDY

Za najlepšieho matematika vyhlásený Jozef Tóth (Základná škola, Dlhé Hony), ktorý získal 2. miesto v krajskom kole matematickej olympiády.

Najlepším fyzikom a geografom sa stala Zuzana Blahušiaková z tej istej školy, ktorá v celoslovenskom kole geografickej olympiády dosiahla umiestnenie v prvej polovici štartového poľa /15. miesto/, keď dosiahla 88 zo 100 bodov. V krajskom kole fyzikálnej olympiády obsadila 3. miesto.

Najlepšou žiačkou v anglickom jazyku je Karolína Bystrická (ZŠ, Dlhé Hony), ktorá obhájila 1.miesto na celoslovenskom kole olympiády z anglického jazyka.

V nemeckom jazyku je najlepšia Maximiliána Muchová (ZŠ, Bezručova), ktorá získala 3. miesto v celoslovenskom kole olympiády nemeckého jazyka.

V slovenskom jazyku skončila Natália Přibylová (ZŠ, Dlhé Hony) na 3. mieste v krajskom kole olympiády zo slovenského jazyka a na Hviezdoslavovom Kubíne v prednese prózy sa v okresnom kole umiestnila na 1. mieste.

KATEGÓRIA UMELECKÉ SÚŤAŽE

Za reprezentáciu v súťaži Slávik Slovenska bola ocenená Petra Zichová (ZŠ, Hodžova). Vyhrala krajskú súťaž a postúpila do celoslovenského kola.

Za umelecký prednes prózy ocenili Tatianu Stašákovú (ZŠ, Veľkomoravská), ktorá postúpila do celoslovenského kola recitátorskej súťaže Hviezdoslavov Kubín v Dolnom Kubíne.

Za umelecký prednes poézie bol ocenený Jakub Chromiak (ZŠ, Hodžova). Získal 2. miesto v krajskom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín.

Izabela Mišáková (ZŠ, Dlhé Hony) na súťaži Štúrov a Dubčekov rétorický Uhrovec zúročila svoje výrazné komunikačné, tvorivé, improvizačné  schopnosti a vynikajúcu predstavivosť a ako najmladšia zo svojej kategórie na okresnom aj krajskom kole získala 1.miesto, čím postúpila do celoštátneho kola.

KATEGÓRIA ZUŠ

Huslistka Simona Jandová získala prestížne ocenenie „Laureát Husľovej dielne Žilina 2017“, vďaka čomu môže vystúpiť na slávnostnom otváracom koncerte nasledujúceho ročníka Husľovej dielne v sprievode Štátneho komorného orchestra Žilina. Na medzinárodnej súťaži Júliusa von Beliczay v Komárne získala 9. júna v najsilnejšie obsadenej kategórii zlaté pásmo.

Klaviristka Sára Adamková sa umiestnila v celoštátnej súťaži Schneiderova Trnava v striebornom pásme, v súťaži Piano v modernom rytme v Bojniciach sa dostala až do pásma zlatého. Obe dievčatá sú zo Základnej umeleckej školy K. Pádivého.

KATEGÓRIA ŠPORTOVÉ SÚŤAŽE

Atlétka Tamara Balajová (ZŠ, Veľkomoravská) úspešne reprezentuje školu, ale aj atletický oddiel Slávia Športové gymnázium, kde preteká v skoku do diaľky, v behoch od 60 m do 600 m a v štafetových behoch na národnej, ale aj medzinárodnej úrovni.

Bedmintonistky Ema Baďurová a Lucia Hríbiková (ZŠ, Dlhé Hony) získali v krajskom kole v Ilave 2. miesto.

Bedmintonisti Jozef Mitocha a Matúš Čarnogurský (ZŠ, Kubranská) vybojovali v krajskom kole bedmintonu žiakov 2. miesto.

Gymnastky štvorbojárky Zuzana Mikušincová, Tamara Kvasnicová, Sara Ferancová, Romana Doričková a Kristína Sapáčková (ZŠ, L. Novomeského) získali 1. miesto v okresnom i regionálnom kole a  2. miesto v krajskom kole.

Za futbalistov mladších žiakov, ktorí sa v tomto školskom roku stali majstrami Slovenska, ocenenie prevzal kapitán Samuel Bagin (ZŠ, L. Novomeského).

Za tím futbalistov starších žiakov, ktorí vo Futbal Cup-e obsadili prvé miesto v krajskom kole a postúpili na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa uskutočnia koncom júna v Prešove, ocenenie prevzal kapitán Adam Straka (ZŠ, L. Novomeského).

Za družstvo futsalistov starších žiakov, ktorí vybojovali 2. miesto v krajskom kole súťaže, cenu prevzal kapitán Michal Kukučka (ZŠ, L. Novomeského).

Za tím hokejistov, ktorí získali v kategórii KADETOV 2. miesto v celoslovenskej súťaži v ľadovom hokeji, kapitán Samuel Štofik (ZŠ, Hodžova).

Za volejbalistov starších žiakov, ktorí sa prebojovali až na krajské kolo, kde prehrali len so špecializovanou volejbalovou triedou z Púchova, cenu prevzal kapitán Matúš Martiška (ZŠ, L. Novomeského).

MIMORIADNE OCENENIE

Matej Suchý a Petra Svoreňová pracujú v  Centre voľného času vo fotografickom krúžku. Pravidelne sa zúčastňujú rôznych fotografických súťaží. Tento rok sa zapojili do medzinárodnej súťaže Zelený svet 2017, ktorú vyhlásilo Ministerstvo životného prostredia v kategórii animovaný film. Ich film O stratenom mravčekovi získal vo svojej kategórii hlavnú cenu.

Ráchel Bučeková, Ema Jenčová a Alexandra Kmentová (ZŠ, Kubranská) sa v tomto školskom roku zúčastnili finále súťaže Scratch Match, v ktorej sa predstavili ako tím Arpádovci s projektom Journey to the Moon. Programovacia súťaž v programovacom jazyku Scratch je určená pre všetky odvážne a zvedavé dievčatá vo veku 12 až 16 rokov. Obsadili 2. miesto.

Agáta Bačová (ZŠ, Hodžova) je dvojnásobnou majsterkou Slovenskej republiky a víťazkou Slovenského pohára pre sezónu 2016-2017. Na medzinárodných pretekoch v Budapešti získala 1. miesto, v Ljubljane 2. miesto a v Zagrebe tiež 2. miesto. V súťažiach na Slovensku zaradených do Slovenského pohára  sa umiestnila sedemkrát na 1. mieste a raz na 3. mieste.

Adam Kováč (ZŠ, Veľkomoravská) získal 2. miesto v krajskom kole astronomickej súťaže a postup do celoslovenského kola.