Max Trenčín privíta prvých návštevníkov už v decembri

9. 5. 2005

Obchodno – zábavné centrum Max Trenčín bude mať oproti trnavskému viac obchodov, väčší hypermarket a všetky parkovacie miesta budú v podzemí. Po dohode s mestom v projekte pribudla štvrtá kinosála. Investor na vlastné náklady vybuduje aj okružnú križovatku a lávku pre peších ponad Štefánikovu ulicu s výťahom pre imobilných. Keďže s výstavbou Max Trenčín sa začalo práve prednedávnom, pár otázok k projektu sme položili Ing. arch. Pavlovi ADAMCOVI, predsedovi predstavenstva EuroMAX Slovakia, a.s.


Už v apríli sa prakticky hneď po asanovaní tzv. Borovičkovej začalo s výstavbou Max Trenčín. Prečo ste si vybrali práve túto lokalitu a aký prínos bude mať jej nová tvár pre obyvateľov Trenčína?


„Podľa našich analýz a vychádzajúc zo získaných skúseností za takmer dva roky dozadu, sme si vybrali túto lokalitu, pretože bola v súlade územným plánom mesta. V budúcnosti by sa Štefánikova ulica mala celá zmeniť na mestský bulvár, po dobudovaní rôznych aktivít a investícií, ktoré sem prídu. Aj prípadný prevod Kasární SNP ako prebytočného armádneho majetku do vlastníctva mesta tomu veľmi napomôže. No a podľa nášho názoru územný plán mesta správne predpokladá, že obchodné priestory sa vysunú z historického jadra do širšieho centra mesta.“


Kedy bude Max Trenčín prístupný prvým návštevníkom?


„Harmonogram v súčasnosti pre nás začína i končí jedným dátumom a tým je deň otvorenia obchodno-zábavného centra Max. Ten sme stanovili na 6. december tohto roku. Začiatok stavby máme už za sebou, stalo sa tak 15. apríla. Teraz máme 8 mesiacov na výstavbu. Sme si vedomí, že celé toto obdobie tam bude rušnejšie a hlučnejšie, ako sú obyvatelia okolitých domov zvyknutí. Prosíme ich o trpezlivosť. Naše skúsenosti z Trnavy hovoria, že obyvatelia zo susedstva Maxu sú dnes veľmi spokojní s prostredím, ktoré sme vybudovali. Výrazne sa zhodnotilo aj okolie a veríme, že takéto niečo vybudujeme aj pre obyvateľov Trenčína.“


Mesto víta vašu aktivitu a vychádza vám v ústrety napríklad aj preto, že štyri kinosály prispejú k etablovaniu sa Trenčína ako hlavného centra filmového festivalu ART film. Zároveň umožnia premenu dnešného kina Metro, s láskavým dovolením jeho súčasného prenajímateľa, na alternatívnu divadelnú scénu.


„Štvrtú kinosálu sme do projektu pridali po rozhovoroch s predstaviteľmi mesta. V Trnave sú tri kinosály. Domnievam sa, že je to dobrý priestor na riešenie týchto aktivít. S tým, ale súvisí aj servis, starostlivosť o návštevníkov. Na jednej ploche nájdu, reštaurácie, kaviarne a bezproblémové parkovanie zdarma.“


Časť občanov sa domnieva, že ceny v Maxe budú pre ľudí s priemerným zárobkom nedostupné. Nepovažujete vašu investíciu za zbytočnú?


„Nezdieľame tento pocit. Naša filozofia je veľmi ústretová nielen pre návštevníkov, ale i nájomníkov. Výška nájomného, ktorú sme stanovili, je najnižšia na Slovensku pri porovnaní s inými spoločnosťami, ktoré sa týmto biznisom zaoberajú. Z toho sa odvíjajú aj ceny tovarov. Tie, samozrejme závisia od jednotlivých obchodníkov a prevádzkovateľov priestorov. Hypernova ponúkne štandardné ceny, tak niet dôvodu na obavy súvisiace s vysokými cenami. Predpokladám, že každý rozumný obchodník zakladá svoju stratégiu na tom, aby ho navštívilo, čo najviac návštevníkov.


 Ing. arch. Pavol Adamec, predseda predstavenstva EuroMAX Slovakia, a.s.+ Obchodno – zábavné centrum Max Trenčín bude mať oproti trnavskému viac obchodov, väčší hypermarket a všetky parkovacie miesta budú v podzemí.


 


 


Nová okružná križovatka na Štefánikovej ulici bude unikátna


          Na Štefánikovej ulici je veľmi frekventovaná dopravná tepna, kde dochádza k častým kolíziám, neraz končiacim veľmi tragicky. Po postavení Max-u, táto ulica výrazne zmení svoj vzhľad. Pribudne okružná križovatka i nadchod pre peších s výťahom.


          Dôležitým prvkom projektu Max Trenčín je dopravné riešenie cesty I. triedy, ktorá je v bode umiestnenia nového obchodného centra dosť kolízna. Po rôznych variantoch dopravného napojenia z Max-u na Štefánikovu ulicu sa riešenie tohto bodu zjednotilo na vybudovaní okružnej križovatky. Je na naše pomery neštandardná, pretože zatiaľ takto komplexne riešená okružná križovatka pre štvorprúdovú cestu s viacerými napájacími bodmi na Slovensku nie je. Toto riešenie je po konzultáciách s odborníkmi a pracovníkmi dopravného inšpektorátu odsúhlasené a tým pádom vyrieši investor nielen prepojenie do obchodno-zábavného centra, ale pomôže zlepšiť dopravnú situáciu v tejto lokalite. Súčasťou tohto projektu je aj vybudovanie krytej lávky pre peších cez Štefánikovu ulicu s prístupom aj pre imobilných spoluobčanov. Súčasťou lávky bude na strane od obchodno-zábavného centra nielen schodisko, ale aj výťah.+ Investor na vlastné náklady vybuduje aj okružnú križovatku a lávku pre peších ponad Štefánikovu ulicu s výťahom pre imobilných.


 V Trenčíne bude na rozdiel od Trnavy väčší výber obchodných značiek

           Podľa spoločnosti Megatone s.r.o., ktorá zabezpečuje nájomcov do nového nákupného centra, bude Max v Trenčíne lákavejší od trnavského. Už v súčasnosti je obsadených asi 85% všetkých prevádzok a mali by v nich byť značky a tovar prístupnejšie peňaženke obyvateľov Trenčína i blízkeho okolia.
           Každé mesto má svoje špecifiká a tak aj obchodno-zábavné centrá sa prispôsobujú svojou koncepciou tomu, čo sa najviac od nich v danej lokalite žiada. Podľa Petra Dostála zo spoločnosti Megatone s.r.o. trenčiansky Max nebude mať napríklad bowling či fitness, pretože je veľký záujem o prenájom klasických obchodných priestorov.
          „Na druhej strane už dnes môžeme povedať, že v Trenčíne pribudnú okrem skutočne širokej možnosti výberu pri nakupovaní aj štyri kvalitné kinosály, detský kútik s netradičnými hracími prvkami a napríklad aj takmer päťsto miest na parkovanie.“
+ Štyri hlavné zóny

           Nové trenčianske obchodno-zábavné centrum bude zložené zo štyroch hlavných zón. Až polovicu plochy na prvom podlaží tvorí v projekte tzv. hyperzóna, kde bude na ploche takmer 5000 m2 umiestnená značka, známa už z viacerých miest Slovenska.
           Druhú najväčšiu časť budú tvoriť obchody a služby v tzv. shopping (nakupovacej) zóne. Na prízemí nájdete napríklad zlatníctvo, fotoslužbu, tabak, predajňu kvetín, optiku či vínotéku. Na druhom poschodí budú značkové predajne odevov, obuvy a módnych doplnkov popretkávané malými kaviarňami. Nebude chýbať ani zastúpenie bankových domov.
           Možnosť rýchleho občerstvenia budú mať návštevníci centra v gastro zóne, kde okrem rýchlych jedál bude aj reštaurácia a malá cukráreň s vizuálnym dohľadom na blízky detský kútik. V zóne zábavy nájdu svoje miesto milovníci pohyblivých obrázkov, pretože v Trenčíne vďaka nej pribudnú hneď štyri nové kinosály na premietanie filmov.
+ Trenčianska ulička
          Svoje miesto si v Maxe našli aj značky a obchody, ktoré sú už dlhšie v Trenčíne zavedené. V rámci obchodného centra budú sústredné blízko seba v tzv. trenčianskej uličke. Podľa P. Dostála je celkovo pre nový Max v Trenčíne pripravená veľmi dobrá zostava nájomcov. Celkovo ich bude 65 až 70 na ploche takmer 15 000 m2.
+ Netradičný detský kútik
          Službou, ktorú zatiaľ v Trenčíne nikto neposkytuje, prichádza Max v oblasti starostlivosti o detského zákazníka. Tak, ako je to bežné vo veľkých nákupných centrách v Bratislave, aj tu budú môcť rodičia ponechať svoje deti počas nakupovania pod dozorom pracovníkov detského kútika.
          P. Dostál ho opisuje ako netradičný, podľa španielskeho modelu, pričom rozprestierať sa bude na ploche 70 m2. Výhodou bude prepojenie s blízkou cukrárňou.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!