Materské centrum Srdiečko otvorilo svoju pobočku

27. 9. 2010

Trenčianske mamičky majú dôvod na radosť. Materské centrum (MC) Srdiečko totiž rozšírilo svoje priestory a od stredy 22. septembra  pôsobí aj v Kultúrnom centre Stred na Dlhých Honoch.


Materské centrum Srdiečko funguje v priamom srdci mesta Trenčín, na Hviezdoslavovej ulici,  už takmer desaťročie. V mysliach aktívnych mamičiek však značnú dobu tlela túžba založiť jeho pobočku. Voľba padla na lokalitu Dlhých Honov. „Toto sídlisko sa v poslednej dobe začalo prudko omladzovať. Staršiu generáciu začali striedať mladé rodiny s malými deťmi. Aj preto sme sa rozhodli umiestniť svoju pobočku práve sem,“ objasnila Adriana Demjanovičová z MC Srdiečko.


Počas letných prázdnin vládol v pobočke materského centra čulý pracovný ruch. Napokon sa dielo podarilo a v septembri primátor Trenčína Branislav Celler za asistencie deťúreniec slávnostne strihal pásku. „V našom zámere nám výrazne pomohlo Mesto Trenčín aj samotný primátor, za čo im veľmi pekne ďakujeme. Steny nám aj tentokrát pomaľovala naša dvorná maliarka Monika Drocárová. Veríme, že o pár dní sa pobočka rozbehne naplno. Budeme tu viesť všetky svoje skupinové aktivity, ktoré obmedzovali prevádzku materského centra v meste. Presťahujeme sem aj cvičenia na fitloptách a cvičenia pre budúce mamičky, pre ktoré sme si museli priestory prenajímať. Plánujeme aj veľa nových zaujímavých aktivít pre mamy aj deti. Naša pobočka susedí aj s niekoľkými klubmi seniorov, ktorých by sme tiež radi časom zapojili do našich aktivít,“ vysvetlila Adriana Demjanovičová.


Súčasťou budovy Kultúrneho centra Stred, kde sídli pobočka MC Srdiečko, je aj krásne átrium. Zaburinený priestor skultúrňujú za pomoci dobrovoľníkov zo spoločnosti Johnson Controls. „Z átria vznikne komunitný dvor pre všetkých návštevníkov strediska – deti z MC aj seniorov. Za peniaze z programu vybudujeme ihrisko a priestor na oddych pre mamy s deťmi aj pre seniorov,“ dodala Demjanovičová.  


Oficiálne otvorenie a spustenie pobočky je naplánované na 10. októbra 2010 počas  Medzinárodného dňa materských centier. Pre deti a rodičov je pripravené púšťanie šarkanov v okolí kultúrneho strediska. Tento deň bude zároveň aj dňom otvorených dverí Kultúrneho centra Stred.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!