Máte záujem o kompostér? Zaregistrujte sa ešte do konca júna 2022

6. 6. 2022

Mesto Trenčín plánuje zakúpiť približne päťsto kompostovacích zásobníkov pre obyvateľov rodinných domov. Dostanú ich bezplatne, s cieľom podporiť ich snahu o triedenie biologicky rozložiteľných odpadov. Záujem doteraz prejavilo 372 domácností, registrácia končí posledný júnový deň.

foto bioodpadKompostovacie zásobníky plánuje mesto zakúpiť za peniaze z účelovo viazaného príspevku, ktorý by sme mali dostať v júni z Environmentálneho fondu.

„Uvažujeme o kompostéroch s objemom približne 600 litrov so životnosťou minimálne 15 rokov,“ hovorí Zuzana Čachová z Útvaru životného prostredia Mestského úradu v Trenčíne. „Ľudia, ktorí majú o zásobník záujem, by mali vyplniť záväznú registráciu na prevzatie kompostéra do konca júna.“

Registrácia je možná len pre rodinné domy s tým, že kompostér môže získať len obyvateľ, ktorý je poplatníkom za komunálny odpad a nádoba bude umiestnená výlučne na jeho adrese.

Prevzatie kompostéra však nebude náhradou za plnenie povinnosti platiť za komunálny odpad.

Ak teda máte záujem bezplatne získať do záhrady rodinného domu kompostér a ste poplatníkom za komunálny odpad, vyplňte záväznú registráciu na www.trencin.sk/komposter

V prípade otázok, volajte v pracovných dňoch na 032/6504 418. Ďakujeme za vašu zodpovednosť v triedení odpadu.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!