Máme hotové ďalšie polopodzemné kontajnery na odpad

3. 8. 2021

Na uliciach Halalovka 56, Clementisova a Ivana Krasku majú obyvatelia nové polopodzemné kontajnery na odkladanie triedeného a komunálneho odpadu. Nahradili pôvodné stojiská s farebnými plastovými nádobami na kolieskach.

  • Polopodzemné stojisko Halalovka 56 je určené pre vchody 42, 44, 46, 48, 50, 52, 54, 56, 58, 39.
  • Polopodzemné stojisko na Clementisovej je určené pre vchody 8, 6, 4, 2 a Opatovská 655/41.
  • Polopodzemné stojisko na I. Krasku je určené pre vchody 4, 6, 8 a Opatovskú 666/43.

Prvé polopodzemné kontajnery v Trenčíne boli ako pilotný projekt postavené už v roku 2015 na Žilinskej ulici a Pred poľom na náklady spoločnosti Marius Pedersen. Ďalšie už budovalo mesto zo svojich zdrojov. Spolu tak je v našom meste k dnešnému dňu vybudovaných 26 moderných stojísk s kontajnermi polozapustenými do zeme.

Ich výhody sú nesporné. Väčší objem, úspora – 1 polopodzemný kontajner dokáže nahradiť 5 nádob s objemom 1100 litrov, estetický vzhľad, bez možnosti prehrabávania sa v nich či vyberania odpadu z nich, nedajú sa premiestňovať ani vysypať. K výhodám patrí i väčšia čistota na stojiskách, obmedzenie zápachu, nehovoriac o ušetrených finančných nákladoch na vývoz odpadu.

Mesto preto pokračuje v ich budovaní. Najbližšie pribudnú ďalšie stojiská polopodzemných kontajnerov v druhej časti Halalovky a na Soblahovskej ulici. Ich výstavba sa už začala.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!