Majsterka sveta v karate je z Trenčína

23. 11. 2009

Skvelým úspechom pre slovenskú výpravu sa skončili nedávne mládežnícke karatistické majstrovstvá sveta v africkom Maroku. V konkurencii  takmer deväťdesiatich krajín vybojovala Trenčianka Dagmara Kubinská v kategórii junioriek do 60 kg zlatú medailu!


Okrem toho, že sa táto sympatická mladá dáma s veselými očami a širokým úsmevom venuje karate, druhý rok študuje na právnickej fakulte pražskej Karlovej univerzity. Voči tým, ktorí nerešpektujú zákon, tak bude vedieť použiť okrem pästí aj paragrafy.


Do Trenčína, ktorý je jej domovom, sa pravidelne a rada vracia. Bojovému umeniu sa Dada, ako ju volajú priatelia, venuje od svojich šiestich rokov. Vtedy sa od susedov dozvedela, že neďaleko trénuje klub Ekonóm Trenčín. „Chcela som tento šport len vyskúšať, no nakoniec sa mi stal srdcovým. Začiatky však neboli jednoduché a neraz som rozmýšľala, že s tým skončím,“ priznala mladá športovkyňa. Dnes je jednou z tých, ktoré sa môžu pýšiť titulom svetovej šampiónky. „V konkurencii, aká sa v Maroku zišla, som len ťažko pomýšľala na nejaký cenný kov. Stáť na stupni víťazov –  to bola naozaj neopísateľná radosť, ktorá sa mi vryje navždy do pamäti. A keďže karate nepatrí k olympijským športom, vzácnejšiu medailu si už asi domov neprinesiem,“ vyznala sa zo svojich pocitov Dagmara.


Z majstrovstiev sa vrátila v pondelok 16. novembra navečer a doma ju už netrpezlivo očakávala rodina. K oslavujúcim sa neskôr pripojil aj tréner Miroslav Ďuďák z klubu Ekonóm. Jeho farbám ostala Dagmara verná až doposiaľ. „Veľmi by som sa chcela poďakovať najmä mojej rodine a trénerovi, ktorý sa mi venoval v príprave nielen na MS, ale celý čas, čo sa tomuto športu venujem. Bez nich by som sa k úspechom len ťažko dopracovala,“  nešetrila slovami vďaky na adresu svojich najbližších.


Dada si dopriala jednodňový relax a hneď sa s chuťou pustila do ďalšieho tréningu. Nemenej intenzívne sa bude musieť ponoriť aj do učenia, ktoré, ako priznáva, v poslednom čase trošku zanedbala. Už teraz sa teší na leto. „Budem tráviť čas so svojimi najbližšími, oprášim kolieskové korčule a vychutnám si sladké chvíle ničnerobenia v spoločnosti maminy a sestry na terase mojej obľúbenej kaviarne s pohárom ľadovej kávy a neopakovateľným výhľadom na Trenčiansky hrad,“  plánuje na najbližšie prázdniny.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!