Letné kúpalisko sa otvára v stredu 1. júla

26. 6. 2020

Otváracie hodiny ani výška vstupného sa oproti minulej sezóne nemenia. Platia však prísnejšie hygienické opatrenia a niekoľko prevádzkových zmien. Je dôležité ich rešpektovať.

Všetky bazény pred ich napustením mechanicky vyčistili a vydezinfikovali virucídnymi prostriedkami. Voda v nich je upravená podľa hygienických noriem. Jej kontrola sa bude častejšie opakovať. Zvýšená bude i frekvencia čistenia a dezinfekcie sociálnych zariadení, dotykových plôch i prvkov na detskom ihrisku.

Pri vstupe do areálu kúpaliska je nutné použiť pripravenú dezinfekciu na ruky. Hygienici odporúčajú dodržiavať na oddychových plochách odstup medzi jednotlivcami alebo členmi domácností najmenej 2 m. Vzhľadom k rozlohe kúpaliska to jeho kapacitu neobmedzí.

Oproti minulej sezóne nebude možné areál kúpaliska počas dňa opustiť a potom sa vrátiť na zakúpenú vstupenku. Ak sa návštevník po opustení areálu bude chcieť ešte v ten deň vrátiť, bude musieť znovu zaplatiť vstupné. K tomuto kroku sa muselo pristúpiť, aby nedošlo k prekročeniu kapacity kúpaliska a aby ľudia, ktorí areál opustia, neblokovali vstup ostatným. Zmenou je i zákaz skákania do plaveckého bazéna. Ten bude celý slúžiť výlučne a len na plávanie.

Návštevníci sa môžu občerstviť čapovanými nápojmi, domácimi limonádami, kávou, ľadovou drťou, či nanukmi. Hladný by nemal byť nikto. V ponuke sú čerstvé mini šišky, grilované špeciality, zapekané panini, langoše, zemiakové placky, kuracie stripsy.

V areáli je možné zahrať si stolný tenis a plážový volejbal. Športové potreby sa požičiavajú zdarma. Z atrakcií sa postupne v areáli prestriedajú bangee trampolína, skákací hrad so šmýkačkou, vodné bubliny, vodný futbal.

Počas celej sezóny bude kúpalisko otvorené:

v pondelok od 12.00 do 20.00 h,

v ostatné dni od 10.00 do 20.00 h.

Podmienkou je vhodné počasie. Ležadlá sú pre návštevníkov zdarma, slnečníky si môžu požičať za vratnú kauciu 5 eur.

Pri kúpalisku aj pri krytej plavárni je dostatočný počet parkovacích miest, sú zdarma. Mimo nich sa nesmie parkovať. Pred vstupom do areálu kúpaliska sú cyklostojany. Priestor je monitorovaný.

Občania mesta Trenčín majú na kúpalisko zvýhodnené vstupné. Je dôležité, aby mali občiansky preukaz. Stačí, ak bude na nahliadnutie prefotený v mobile. Vstupné je možné zaplatiť aj kartou. Platobný terminál je v pokladni č. 2.

Viac informácií o Letnom kúpalisku na Ostrove nájdete tu.

Prajeme príjemné leto!

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!