Lavičky v Parku M. R. Štefánika sú vymenené

29. 7. 2020

V Parku gen. Milana Rastislava Štefánika pri altánku je obnovený mobiliár za približne 25 tisíc eur. Z nich 10 tisíc eur mestu na tento účel venovala Nadácia EPH.

Nové lavičky z hliníkovej zliatiny a tropického dreva a smetné nádoby dodala spoločnosť mmcité. Túto časť parku okolo altánku v poslednom čase vyhľadávalo pomerne malé množstvo ľudí na oddych či piknik. Po jej úprave a skultúrnení by tu mohli nájsť príjemný priestor aj rodiny s deťmi.

Staré a poškodené lavičky v bezprostrednej blízkosti altánku odstránili pracovníci Mestského hospodárstva a správy lesov 7. júla.

Do konca tohto týždňa ešte pracujú na úprave okolia altánku i celého priestoru s novými lavičkami tak, aby sa tam, už počas najbližšieho víkendu mohlo uskutočniť prvé podujatie.

Pôjde o nedeľňajší Deň rodiny – piknik, ktorého organizátorom je Centrum pre rodinu Trenčín. Uskutoční sa od 15.30 do 20.00 a ponúkne v programe divadelné predstavenie Robin Hood pre deti i dospelých (15:30), malinyJAM (17:00), Juraj Holoda (18:00), Aurélius Q (19:00) a sprievodné rodinné aktivity.

Podujatie sa uskutoční za dodržania aktuálnych hygienických nariadení. Účastníci sú povinní ich rešpektovať. Rúško je povinné, deka doporučená.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!