Ľadová plocha poteší deti aj dospelých

29. 11. 2007

          V posledných rokoch sa neodmysliteľnou súčasťou mesta Trenčín v zimnom období stáva prevádzka mobilnej ľadovej plochy na Štúrovom námestí. Zamestnanci MHSL, m. r. o., Trenčín opäť začali s jej prípravou 2. novembra.


          „Po osadení a montáži konštrukčných prvkov bol chladiaci systém naplnený chladiacou zmesou, pokračovali sme napúšťaním vody a po spustení chladiaceho zariadenia začali s výrobou ľadu. Pre začatie prevádzky a výbornú kvalitu ľadu, ktorého hrúbka musí byť minimálne 8 cm, sú samozrejme dôležité aj priaznivé poveternostné podmienky,“ povedala riaditeľka MHSL Erika Vravková.


          Dočasne vybudovaný priestor pre športové vyžitie bude záujemcom k dispozícii od 1. decembra. Bezplatný vstup na ľadovú plochu bude denne od 10.00 do 21.00 h. Deti do 6 rokov môžu korčuľovať iba v sprievode dospelej osoby. Prevádzku mobilnej ľadovej plochy a dodržiavanie prevádzkového poriadku zabezpečia traja zamestnanci MHSL, m.r.o., Trenčín.


          Korčuľovanie na mobilnej ľadovej ploche môžu využívať v rámci pohybových aktivít aj deti a mládež zo škôl mesta Trenčín a blízkeho okolia.  O ukončení sezóny rozhodne počasie, v prípade trvale nízkych teplôt bude mobilná ľadová plocha pre záujemcov v prevádzke až do polovice apríla.+ Spomienka na predchádzajúcu zimu.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!