Kultúrne leto pokračuje, príďte si oddýchnuť

1. 8. 2018

Hudobné pikniky, Divadielka pod vežou i koncerty pod hlavičkou Hudobná nedeľa – to sú podujatia, ktoré pripravilo Mesto Trenčín pre svojich obyvateľov i turistickú verejnosť. Vstup je voľný. Užite si príjemnú letnú sezónu v centre mesta aj v auguste.

HUDOBNÝ PIKNIK

Átrium pod Mestskou vežou sa každý piatok v lete rozozvučí pozitívnou energiou, ktorú prinášajú interpreti pozvaní na Hudobný piknik. Začínajú vždy o 19.00 hodine. Na prvý augustový piknik príde jeden z najnovších objavov slovenskej hudby – skupina Papyllon, o týždeň ich vystrieda Pacora Trio & Kamil Mikulčík so zhudobnenou poéziou Miroslava Válka. Príležitosť vypočuť si cimbal inak, ako ho poznáte, bude 17. 8. počas koncertu s názvom Ľubomír Gašpar Cimbal Project. Hudba Južnej Ameriky, swing, country, soul či reggae zaznejú v podaní formácie Colorful People 24. 8. a kapela Genius Locci predstaví svoj hudobný svet na poslednom z Hudobných piknikov 31. 8.

piknik - august

DIVADIELKO POD VEŽOU

Nedeľné popoludnia spríjemnia vždy o 16.00 hodine detské divadelné predstavenia v Átriu pod Mestskou vežou. Prvé augustové predstavenie pozve deti na cestu za rozprávkami Šišivláčik divadla Dunajka. Do zvieracej ríše sa pozrú ďalšiu nedeľu 12. 8. s Divadlom Babadlom na to, Ako sova líške bájky čítala. Posledný dinosaurus Samo je hlavnou postavou predstavenia Divadla na hojdačke (19. 8.) a spolu s šaškom sa deti vyberú hľadať stratenú rozprávku v poslednú augustovú nedeľu, kedy príde na rad Harry Teater. V prípade nepriaznivého počasia sa konajú divadielka v sobášnej sieni Mestského úradu v Trenčíne. Aj toto leto môžu deti na predstaveniach zbierať pečiatky a tak sa zapojiť do súťaže. Žrebovanie bude na konci augusta. Kartičku na zbieranie pečiatok dostanú na predstavení.

divadielka-august

HUDOBNÁ NEDEĽA

Rovno z divadla sa rodičia s deťmi môžu vybrať na Mierové námestie, kde sa vždy o 17.00 hodine začína koncert z cyklu Hudobná nedeľa. Jubilujúca legenda slovenského jazzu a blues Peter Lipa zaspieva na námestí 5. 8., najznámejšie slovenské a svetové hity ponúkne 12. 8. zoskupenie Cimbal Brothers, worldmusic s príchuťou slovenského folklóru 19. 8. La3no Cubano.  Cyklus nedeľných koncertov uzavrie swing 26. 8. v podaní Fats Jazz Band.

nedeľa - august

Podrobnejšie informácie o podujatiach nájdete na www.facebook.com/kic.trencin a www.trencin.sk.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!