Kultúra v pohybe: Pavol Seriš bude hrať na železničných staniciach

12. 10. 2021

Na sedem železničných staníc trenčianskeho regiónu príde v stredu 13. a vo štvrtok 14. októbra 2021 kultúra priamo k cestujúcim a okoloidúcim. Obľúbený herec Pavol Seriš odohrá krátke divadelné predstavenie na staniciach v Trenčíne, Trenčianskej Teplej, Púchove, Považskej Bystrici, Novom Meste nad Váhom, Partizánskom a Myjave.

Podujatie na podporu kandidatúry Trenčína na Európske hlavné mesto kultúry 2026 chce ukázať, že kultúra nám nemusí byť vzdialená a v prípade získania titulu pozitívne ovplyvní celý trenčiansky región.

Rodák z Trenčína Pavol Seriš prinesie na stanice humor prostredníctvom svojej autorskej komédie „Pri kase” z prostredia supermarketov. Predstavenie je zmesou stand-up comedy a pohybového herectva zo sveta obchodu, bez návštevy ktorého si pomaly nevieme predstaviť ani jeden deň.

„Teším sa, že v rámci projektu Trenčín 2026 privezieme trochu divadla na miesta, kde zrejme divadlo ešte nikdy nebolo,“ hovorí  P. Seriš. „I keď som po štúdiu zakotvil v Brne, často a rád sa do Trenčína vraciam. Tu som sa narodil, tu som absolvoval základnú i strednú školu, tu mám rodičov a mnohých kamarátov. Kandidatúru Trenčína na Európske hlavné mesto kultúry plne podporujem. Táto mimoriadna udalosť by Trenčínu i celému kraju určite priniesla mnoho nových impulzov v oblasti kultúry a turizmu.”

Herec pôsobí v súčasnosti najmä v Českej republike, kde spolupracuje s mnohými divadlami a učí na Janáčkovej akadémii múzických umení v Brne. Rád sa však vracia do svojho rodného mesta, kde sú jeho predstavenia veľmi obľúbené. Tím Trenčín 2026 tiež verí, že získanie titulu EHMK 2026 priláka do Trenčína ďalších úspešných rodákov.

„Vystúpenia na staniciach ukazujú, že kultúra je pre všetkých a môže prísť bližšie tam, kde sú ľudia. A tiež, že program Európskeho hlavného mesta nie je len o kultúre v centre Trenčína. Naopak, siaha za hranice krajského mesta a prepája Trenčín s celým regiónom,” vysvetľuje Lucia Dubačová, manažérka projektu Trenčín 2026 a dodáva: “Prinášame teda do Trenčína a okolia kultúru v pohybe, aby si ľudia vedeli predstaviť, čo ich po získaní titulu čaká.”

Jedno z troch slovenských miest – Trenčín, Nitra alebo Žilina – získa titul Európske hlavné mesto kultúry 2026. O tom, ktoré z nich to bude, rozhodne odborná medzinárodná porota v decembri tohto roku.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!