Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

28. 11. 2022

Niečo sladké, niečo slané, niečo teplé, niečo mäkké, niečo voňavé, niečo na zábavu a niečo zo srdca by mala obsahovať krabička, ktorá bude darčekom pre seniorku alebo seniora v zariadení pre seniorov alebo osamelo žijúceho staršieho človeka vo vlastnej domácnosti. Do projektu Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok sa Trenčín zapája už 4. rok. Pridajte sa.

Krabica s darčekmi by mala byť starostlivo pripravená podľa návodu, uvedeného na webovej stránke kolkolasky.sk. Ako povedala krajská koordinátorka projektu Gabriela Miklošová, obyvatelia Trenčína si dávajú záležať na príprave. “Krabice sú každým rokom krajšie, za čo ich musíme pochváliť. Sme úprimne hrdé na náš tím aj na ľudí v našom meste, minulý rok sme obdarovali úplne všetky zariadenia v okrese Trenčín, v ktorých žijú seniori, obdarovali sme aj geriatrické oddelenie, onkologickú kliniku, hospic a krabice sa ušli aj osamelým seniorom nášho okresu.” 

Celé týždne pred Vianocami tím koordinátoriek projektu žije krabicami a zatiaľ čo iné rodiny balia darčeky, oni zbierajú a kontrolujú stovky krabíc a potom ich rozvážajú do zariadení. Robia to zadarmo. “Odmenou pre nás sú nezabudnuteľné stretnutia a zážitky, ktoré sa nám hlboko vrývajú do pamäti. Neustále nám pripomínajú, aká je dôležitá empatia, láskavosť a pokora,” hovorí Gabriela Miklošová. “Stretnutia so starkými sú silné, plné krásnych pocitov, radosti, ale niekedy aj smútku. Pri rozdávaní krabíc zažívame častokrát emočne náročné momenty, kedy nám dochádza, ako sa asi cíti osamelý starý človek, aký bôľ nosí v srdci a koľko nesplnených túžob má. Aj preto treba pomáhať. Nikto z nás nevie ako skončí a nevie, či to raz nebude on, kto sa bude v domove dôchodcov tešiť z krabice plnej darčekov.“

Jubilejný 5. ročník celoslovenskej výzvy je už v plnom prúde. Ak máte chuť sa pridať, zabaľte zvlášť vrch a spodok krabice, naplňte ju a do 5. decembra 2022 odovzdajte niektorej z kontaktných osôb v našom meste: 

„Za nás, koordinátorky projektu, chceme úprimne poďakovať každému jednému, kto svojou krabicou, pripravenou a venovanou z lásky dokazuje, že seniori v našom meste majú svoje dôležité miesto a že nám na nich záleží. Tento projekt je aj dôkazom toho, že ľudskosť, láska a empatia voči starým ľuďom na svete stále existuje,” hovorí Gabriela Miklošová.

kolkolasky plagat

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!