Knihy z projektu Otvor srdce, daruj knihu sa od nedele dajú kúpiť

29. 11. 2013

Predvianočný projekt venovaný deťom zo sociálne slabších či mnohodetných rodín a deťom osamelých matiek je odštartovaný. Od 1. decembra budú označené knižky vo vybraných predajniach.


Projekt „Otvor srdce, daruj knihu“ je o splnených detských túžbach a ochote dospelých pomôcť. Pomáha rozvíjať vzťah detí k čítaniu a podporuje individuálne darovanie.


Trenčianska nadácia každoročne oslovuje trenčianske materské a základné školy, aby jej pomohli identifikovať cieľovú skupinu detí spolu s ich želaniami.


„Zoznamy detských kníh rozdelíme medzi kníhkupectvá zapojené do projektu a už od 1. decembra je spustený predaj. Hoci je projekt za osem rokov svojho trvania už dobre známy a ľudia na našu výzvu veľmi pekne reagujú, vždy sa nájdu aj noví darcovia, ktorých táto myšlienka osloví,“ hovorí koordinátorka projektu Danka Adamusová. 


Kníhkupectvá, kde je možné detské knihy zakúpiť: biopredajňa Malý princ na Mierovom námestí 29, kníhkupectvo LIBRI na Braneckého ulici 7, kníhkupectvá Panta Rhei v OC Laugaricio a Panta Rhei (Gandalf knihy) v ZOC MAX.


„Tieto predajne majú zariadený kútik venovaný len tomuto projektu. Knihy sú označené ilustráciou autoriek Nadi Žatkovej a Saši Hudecovej, takže pre kupujúceho nie je ťažké ich identifikovať. Darcovia, hoci netušia malého príjemcu, často do kúpenej knihy vpisujú venovanie či pozdrav,“ vysvetľuje D. Adamusová.


Knihy zakúpené anonymnými darcami sa dostanú do rúk detí ešte pred Vianocami. V spoločnosti rozprávkových bytostí ich Trenčianska nadácia odovzdáva deťom vždy v príjemnom prostredí niektorej z inštitúcií v Trenčíne.


Počas doterajších ôsmich ročníkov láskaví darcovia takto potešili 1580 malých čitateľov.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!