Katarina Korcek & Jerguš Oravec už v piatok na pikniku

30. 7. 2019

Počas prvého augustového piatka sa o Hudobný piknik v átriu pod Mestskou vežou postarajú Katarina Korcek & Jerguš Oravec. Žena s hlasom, ktorý v skupine Made II Mate zapôsobil ako zjavenie na slovenskej hudobnej scéne a skvelý gitarista.  Táto neobyčajná dvojica prinesie najmä skladby z Katkinho sólo albumu, prearanžované pre akustickú gitaru, ale ponúkne sa aj drobnosti iných majstrov.

Katka Korcek je Slovenka i Američanka. Narodila sa a prvé dva roky prežila na Slovensku, po roku 1968 však rodičia emigrovali a jej domovom sa stala Kanada a neskôr USA. Keď po ďalších 22 rokoch končila univerzitu a rozhodovala sa, čo so životom, u nás bolo vtedy po revolúcii a otvárali sme sa svetu. Možno aj preto si Katka vybrala dobrodružstvo – pozrieť sa do krajiny svojich rodičov. Prišla sem po roku 1990 ako učiteľka angličtiny a dovtedy si spievala len v sprche alebo v aute. Práve v Bratislave však stretla správnych ľudí, ktorí sa pohybovali v hudobnej brandži a „prinútili“ ju spievať.  Potom to už prudko a rýchlo: prvá kapela Accidents Happen, žiarivá kariéra s hviezdnou funky kapelou Made II Mate, sólový projekt Lady Kazoo a spolupráca so snáď všetkými hudobníkmi, ktorí niečo na Slovensku znamenajú. Svojím úžasným hlasom prispela mnohým kapelám do ich portfólia. Paradoxne, svoj prvý album s vlastnými skladbami vydala až v roku 2016.

Po viacerých spoluprácach s Jergušom Oravcom začali tento rok vystupovať ako hudobná dvojica oveľa systematickejšie. Jerguš mnohé z jej skladieb prearanžoval pre akustickú gitaru. Popri jeho úspešných kapelách 3JO a The Youniverse tak spolu s Katkou vytvorili projekt, v ktorom vynikne nielen jej hlas, ale aj jeho bravúrna hra na gitaru a tiež spoločné duety.

Začiatok ich koncertu je v piatok 2. augusta v átriu pod Mestskou vežou o 19.00 hodine. Aj na tento Hudobný piknik je vstup voľný.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!