K výstavbe Auparku vyhlási mesto referendum

5. 12. 2008

 


K plánovanej výstavbe Auparku v centre Trenčína vyhlási mesto referendum, o stavbe tak rozhodnú obyvatelia mesta. Referendum bude v novodobých dejinách mesta vyhlásené po prvý raz, vládnuca koaličná trojka v Trenčíne (ĽS-HZDS, SDKÚ-DS a KDH) reaguje týmto podľa slov primátora Branislava Cellera na spolitizovanie celej situácie. Podľa jeho slov petičiari, ktorí začali v pondelok pod logom politickej strany SMER – SD zbierať podpisy balamutia ľudí rôznymi polopravdami až klamstvami.


“Chceme, aby sa ľudia rozhodli až po získaní všetkých skutočných a pravdivých informácií,” povedal Celler. Projekt bude podľa neho pripravený k prezentácii v priebehu prvej polovice budúceho roka, na tento čas by malo byť vyhlásené aj referendum. Podľa predsedu Miestneho zväzu SDKÚ-DS v Trenčíne Jozefa Mertana sa referendom budú zaoberať aj v prípade, že nepríde hlasovať potrebných 50 percent voličov a bude neplatné. ,, Samozrejme budeme hľadať vo výsledku posolstvo od ľudí,“ dodal.


Viceprimátor Tomáš Vaňo (ĽS-HZDS) povedal, že aj niektorí jeho stranícki kolegovia sú o Auparku nesprávne informovaní. ,, Referendum plne podporujeme, treba ním roztrhnúť tú sieť poloprávd, ktoré sa roznášajú po meste.“


Miestny šéf KDH Marián Kvasnička sa zase počudoval, že petíciu ako základný demokratický princíp pri výstavbe Auparku používajú “pohrobkovia režimu,” ktorí schválili výstavbu viacerých socialistických monštier a zničili veľkú časť historického jadra.


Aupark má stáť vedľa historického centra mesta medzi Ulicami Kniežaťa Pribinu a Palackého pri zjazde z cestného mosta. Investorom je spoločnosť HB Reavis Group, ktorá momentálne pripravuje projekt pre územné rozhodnutie. Mesto v minulosti predalo investorovi viacero parciel v celkovej rolohe 6700 štvorcových metrov. Podľa vyjadrenia primátora ak ľudia Aupark v centre odmietnu, bude rokovať s investorom o ďalšom postupe.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!