Južania sa dočkali, schody nad cintorínom rekonštruujú

22. 9. 2009

Plánovaná rekonštrukcia schodiska na Ulici J. Halašu sa začala v pondelok 21. septembra a potešila Južanov. Do dvoch mesiacov by sa mali dočkať kolaudácie. Dovtedy je prechod schodiskom zakázaný. Práce by mohli spomaliť jedine nepriaznivé poveternostné podmienky.


„Začali sme s búraním jestvujúcich schodov, ktoré boli naozaj v dezolátnom stave. Po rozbití betónu sa dostaneme na základy, ktoré zhutníme a vystužíme. Potom môžeme betónovať. Práce na schodisku načas preruší technická prestávka, počas ktorej betón vyzrie a naň sa položia kamenné platne,“  objasnil proces rekonštrukcie stavbyvedúci Jozef Lipták z rovnomennej dodávateľskej firmy. Tá sa podľa zmluvy zaviazala kompletne obnoviť schodisko a kamenný povrch zo žuly. Mesto Trenčín jej zaplatí 67 998,41 € s DPH.


Opravu schodov privítala aj pani Viera z najväčšieho trenčianskeho sídliska: „Už bol najvyšší čas. Nedalo sa tadiaľ ani chodiť, najmä v zime to bolo otrasné. Aj som si tam zvrtla nohu.“


Pošmyknutiam a úrazom by mal byť koniec. „Nepoškodené povrchové platne z prírodného kameňa pracovníci firmy očistia a zdrsnia. Takto protišmykovo upravené sa dajú znova použiť. Nevyhovujúce budú nahradené novými, vynovia sa aj poškodené časti zábradlia,“  vysvetlil J. Lipták. 


Nezabudlo sa ani na najmenších. Zvetrané betónové pásy určené pre detské kočíky budú nahradené oceľovými lyžinami.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!