Jeden z troch výnimočných koncertov aj v Trenčíne

18. 7. 2013

Jedinečné bratislavské hudobné zoskupenie Preßburger Klezmer Band bude koncertovať s lídrom najznámejšej klezmerovej skupiny na svete Lorinom Sklambergom aj v Trenčíne.


Preßburger Klezmer Band  sa inšpiruje emotívnou a tanečnou hudbou zo strednej a východnej Európy známou ako klezmer.  Táto bratislavská formácia je zároveň najlepšie hodnotenou skupinou svojho zamerania na území bývalého Československa. Jej energický hudobný „kokteil“ je namiešaný zo židovskej, balkánskej a orientálnej hudby, ako aj zo slovenského a cigánskeho folklóru – to všetko s originálnou esenciou súčasných moderných štýlov, ako jazz, rock, reggae a latino. Preßburger Klezmer Band patrí medzi popredných predstaviteľov európskej scény world music.


V najbližších dňoch sa o tom môžu presvedčiť aj Trenčania, ktorí si môžu už 23.júla o 20.00 hod. v amfiteátri Trenčianskeho hradu vychutnať spoločné koncertovanie  s lídrom najznámejšej klezmerovej skupiny na svete Lorinom Sklambergom, členom slávnych The Klezmatics a držiteľom ocenenia Grammy.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!