Inštalujú nové prvky na ihrisku na Brezine

6. 4. 2018

V tomto týždni začali umiestňovať nové zostavy a hracie prvky na detskom lesnom ihrisku v trenčianskom lesoparku Brezina. Kiosk tak už čoskoro ponúkne deťom novú a najmä bezpečnú zábavu.


Ihrisko rekonštruuje trenčianska spoločnosť Veríme v zábavu, ktorá uspela vo verejnej súťaži. Investičná akcia vo výške takmer 60 tisíc eur by mala byť ukončená v druhej polovici apríla.  


Všetky staré prvky, ktoré už nespĺňali kritériá na funkčnosť a bezpečnosť sú v tomto čase už demontované a celé ihrisko mení svoj vzhľad. Všetky nové prvky sú z agátového dreva, ktoré je trvácnejšie a aj po estetickej stránke oveľa príjemnejšie. Hracie zostavy budú mať drevený erb Trenčína.Pravdepodobne najlákavejšou bude zostava podobná Trenčianskemu hradu s vežami, šmýkačkou, rebríkom, lezeckou a lanovou stenou. Lákadlom bude aj indiánsky stan alebo kombinovaná zostava s vežou a strechou so schodmi,  šmýkačkou, balančným mostíkom a lezeckou stenou. Kopec zábavy ponúkne aj multifunkčná zostava so šmýkačkou, šikmou lezeckou stenou, lanovým rebríkom, horizontálnym rebríkom a lezeckou stenou s otvormi.Na ihrisku pribudnú aj nové agátové prevažovacie hojdačky, visiaca dvojhojdačka, pieskovisko so sedením, nové altánky s posedením i odpadkové koše. Obľúbené lanovky zostanú zachované.Bonusom bude aj nová herná zostava na lúke nad Juhom v lesoparku Brezina.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!